support@danesh-ju.com

منو

پروپوزال رشته روانشناسی سنجش آمادگی تحصیلی کودکان ۶ ساله بدو ورود به دبستان و عوامل موثر بر این آمادگی در استان قزوین در سال ۱۳۸۵

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

پروپوزال رشته روانشناسی سنجش آمادگی تحصیلی کودکان ۶ ساله بدو ورود به دبستان و عوامل موثر بر این آمادگی در استان قزوین در سال ۱۳۸۵

   دسته بندی : پروپوزال, روانشناسی و علوم تربیتی|   تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۹ فروردین, ۱۳۹۶


پروپوزال رشته روانشناسی  سنجش آمادگی تحصیلی کودکان ۶ ساله بدو ورود به دبستان و عوامل موثر بر این آمادگی در استان قزوین در سال ۱۳۸۵  بافرمت ورد وقابل ویرایش در۲۷صفحه

این پروپوزال رشته روانشناسی  سنجش آمادگی تحصیلی کودکان  توسط تیم سایت دانشجو تهیه شده است و کاملترین نمونه موجود در اینترنت می باشد. این پروپوزال آماده خرید و دانلود برای شما عزیزان می باشد.

بیان مسئله

در کشور ایران هر سال بیش از یک میلیون کودک به طور رسمی وارد اولین عرصه کسب علم و دانش یعنی دبستان می‌شود. با شروع سال تحصیلی کودک محیط خانه را ترک و وارد نظامی می‌شود که این نظام در تکوین ساختار سالم جامعه در آینده از جایگاه رفیعی برخوردار است. (دفترچه راهنمای اجرای سنجش آمادگی،سال ۱۳۸۴)

نظام آموزشی کشور هنگامی می‌تواند در شکل‌دهی ساختار تکاملی جامعه نقش موثر و ارزنده‌ای ایفا نماید که در آن تناسب رعایت شده باشد و این تناسب به دست نمی‌آید مگر این که دانش‌آموزان که اصلی‌ترین عنصر این نظام هستند ضمن برخورداری از سلامت جسمی و ذهنی در جایگاه آموزشی مناسب جایگزین شده باشد.  سازمان  آموزش و پرورش استثنایی کشور با دیدگاه تشخیص تفاوت‌های فردی و با هدف جای‌دهی صحیح کودک در نظام آموزش از سال ۱۳۷۲ با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طرح سنجش سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی کودکان بدو ورود به دبستان را به مرحله اجرا درآورد. اصل مهم در طرح سنجش این است که بکارگیری نیروی انسانی متخصص و هم‌چنین استفاده از آزمون‌های غربال‌گری و تشخیص دقیق تا حد امکان هر کودک را از نظر آموزش در محل جایگزینی نماید که شرایط آن با توجه به ویژگی‌های جسمی و ذهنی متضمن حداکثر بهره‌وری کودک از خدمات  آموزش و پرورش باشد.  در اسفند ماه سال ۱۳۷۵ طبق مصوبه شماره ۱۲۷۴۷۲/۱۷۷۷۹ مورخ ۱۹/۱۲/۷۵ مقرر شد تا طرح سنجش زیر نظر شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان به اجرا درآیدو بعد از آن سال هر ساله به اجرا درآمد تحقیق  حاضر مربوط به سنجش سال ۱۳۸۵ می‌باشد که به منظور شناخت بعضی از توانایی‌ها و استعدادهای کودکان برنامه‌ریزی شده است و از آنجایی که سلامت جسمانی به ویژه برخورداری از سلامت بینایی،‌شنوایی و همچنین آمادگی قبلی کودک برای شروع به تحصیل اهمیت بیشتری دارد، بنابراین در این طرح فقط وضعیت بینایی و شنوایی و آمادگی تحصیلی کودکان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. (دفترچه راهنمای اجرای آموزش سنجش آمادگی، ۱۳۸۴).

مساله اساسی در پژوهش حاضر بررسی عوامل موثر بر آزمون آمادگی تحصیلی کودکان ۶ ساله شهر قزوین در سال ۱۳۸۵ می باشد. این عوامل شامل عوامل فردی – اجتماعی نظیر جنس تحصیلات والدین، تعداد افراد خانواده، یک زبانه یا دو زبانه بودن، شهری- روستایی بودن، راست دستی یا چپ دستی می باشد.

(برای دریافت پروپوزال رشته روانشناسی  سنجش آمادگی تحصیلی کودکان   به انتهای مطلب بروید.)

سایت دانشجو دارای بیش از ۷۰۰ نمونه پروپوزال در بیش از ۵۰ رشته دانشگاهی است. شما می توانید از طریق دسته بندی به آن ها دست پیدا کنید. و یا برای نمونه های مشابه به انتهای صفحه قسمت پست های مشابه بروید.

پروپوزال چیست؟

پروپوزال یا طرح تحقیق، مهم ترین و اصلی ترین بخش یک کار تحقیقی و پژوهشی است، طرح تحقیق (Proposal) اصل تحقیق نیست، بلکه طرح اولیه و طرح پیشنهادی تحقیق است، طرح تحقیق در واقع شبیه طرح اولیه و پیشنهادی یک ساختمان است که توسط ارشیتکت (پژوهشگر یا محقق) ارکان اصلی آن طراحی و محاسبه شده و به صورت نقشه و ماکت ساختمان در آمده است و چنانچه یک مهندس خبره ( استاد راهنما ) به آن نگاه کند، بتواند ساختمانی را ( پژوهشی را) که بر اساس این نقشه شکل می گیرد، از قبل برای خود تجسم کند. پژوهشگری که قصد تحقیق دارد، ابتدا باید برای پژوهش مورد نظر خود طرح تحقیق بنویسد. طرح تحقیق در واقع نقشه انجام تحقیق است و راهنمای محقق برای عملیاتی کردن و اجرای تحقیق است .

اجزاء تشکیل دهنده طرح تحقیق

تیترها و محتوایی که در این پروپوزال رشته روانشناسی  سنجش آمادگی تحصیلی کودکان   دیده می شود.

 1. عنوان تحقیق
 2. اصطلاحات و واژه ها
 3. شرح و بیان مسئله تحقیق ( طرح یک مشکل)
 4. اهمیت و ضرورت موضوع تحقیق
 5. پیشینه تحقیق
 6. اهداف تحقیق
 7. سوالات تحقیق
 8. فرضیه
 9. روش و مراحل تحقیق
 10. کاربرد نتایج تحقیق
 11. محدودیت های تحقیق

 

برای دانلود پروپوزال رشته روانشناسی  سنجش آمادگی تحصیلی کودکان   بلافاصله پس از خرید روی دکمه قرمز زیر کلیک کنید.

5,000 تومان – خرید ودانلود
.

 

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
8.doc179.47 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنت