support@danesh-ju.com

منو

گزارش کارآموزی رشته مهندسی فناوری اطلاعات IT در شرکت ذوب آهن اصفهان

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

گزارش کارآموزی رشته مهندسی فناوری اطلاعات IT در شرکت ذوب آهن اصفهان

   دسته بندی : گزارش کارآموزی, گزارش کارآموزی رشته فناوری اطلاعات|   تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۱ اسفند, ۱۳۹۵


گزارش کارآموزی رشته مهندسی فناوری اطلاعات IT در شرکت ذوب آهن اصفهان در ۲۸ صفحه در قالب ورد (word) و قابل ویرایش به صورت کامل

این  گزارش کارآموزی رشته مهندسی فناوری اطلاعات IT در شرکت ذوب آهن اصفهان توسط تیم سایت دانشجو تهیه شده است و کاملترین نمونه موجود در اینترنت می باشد. این گزارش کارورزی آماده خرید و دانلود برای شما عزیزان می باشد.

 

قسمتی از این گزارش کارآموزی رشته مهندسی فناوری اطلاعات IT در شرکت ذوب آهن اصفهان:

 

فصل اول:آشنایی با مکان کارآموزی

۱٫تاریخچه ذوب آهن

ایران در قرون و اعصار گذشته، از جهت آشنایی با نحوه ی به دست آوردن آهن و فولاد هم سطح و هم تراز دیگر جوامع و تمدن های بزرگ بود. اما در سه قرن اخیر به لحاظ سیطره کشورهای غربی و پیشرفت سریع آنان و اضمحلال صنایع داخلی،ایران در زمره وارد کنندگان محصولات فلزی قرار گرفت و ایجاد یک کارخانه ی ذوب آهن که مادر صنایع محسوب می شود به عنوان آرمانی ملی از دوره ی قاجار مطرح بود که همواره با موانع متعددی از جمله مشکلات سیاسی خارجی و داخلی و محدودیت های مالی مواجه می شد. تا اینکه در چارچوب پروتکل همکاری های فنی و اقتصادی بین دولتین ایران و شوروی سابق، احداث کارخانه ی ذوب آهن، مورد توافق قرار گرفت و موافقت نامه ای به امضا رسید که در ۲۳ دی ماه ۱۳۴۴ به تصویب مجلس رسید یکی از اصول این توافق نامه همکاری دولت شوروی در زمینه احداث کارخانه ذوب آهن درایران بود و بر همین اساس شرکت ملی ذوب آهن ایران قرار داد با موسسه(تیاپروم اکسپورت) شوروی برای تهیه طرح و تجهیزات لازم کارخانه و طراحی و تجهیز معدن سنگ آهن و زغال سنگ و سنگ آهک منعقد کرد. کارشناسان شوروی با توجه به محدودیت منابع مالی و مواد اولیه خصوصا ذخایر شناخته شده زغال سنگ، ظرفیت کارخانه را در فازاول ۵۵۰ هزار تن فولاد در سال تعیین کردند که مورد موافقت قرار گرفت. متعاقبا کارشناسان ایرانی و شوروی اطراف شهر اصفهان را از نظر استحکام طبقات زمین، موقعیت محل از نظر زلزله، تامین آب، گاز، انرژی الکتریکی، سایر مواد اولیه و خطوط ارتباطی و عوامل فنی-اقتصادی و اجتماعی مورد بررسی قرار دادند. در نتیجه مطالعات آن ها دشت طبس واقع در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان در فاصله ۵ کیلومتری زاینده رود و در کنار جاده اصفهان- شهرکرد برای احداث کارخانه مناسب تشخیص داده شده و قطعیت یافت. در سال های بعد به ترتیب با راه اندازی کارگاه های مختلف، در سال ۱۳۵۰ محصول چدن به مرحله بهره برداری رسید و تولید محصولات فولاد ساختمانی در سال ۱۳۵۱ آغاز گردید و به همین ترتیب توسعه و راه اندازی طرح ها همچنان ادامه یافت تا امروز که کارخانه ذوب آهن تولیدی بیش از ۲/۲ میلیون تن در سال دارد.                             کارخانه ذوب آهن را نمی توان تولید کننده آهن محض دانست. بلکه تولید انواع مواد شیمیایی که خود ماده اولیه کارخانجات دیگر می باشد را می توان جزء محصولات تولیدی جنبی دانست که علاوه بر تامین نیاز داخلی کارخانه، مازاد آن به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود قسمت های عمده کارخانه در بخش بهره برداری شامل خط تولید و قسمت های سرویس دهنده می باشد.

۱٫بخش های اصلی خط تولید عبارتنداز: بخش آلگومراسیون، بخش تولیدات کک و مواد شیمیایی، بخش کوره بلند، بخش فولاد سازی و مهندسی نورد.  ۲٫بخش های سرویس دهنده که در حقیقت عملیات تعمیر و نگهداری وسرویس تجهیزات خط تولید را به عهده دارند عبارتنداز: مهندسی های نیروگاه ها، تولید انرژی، آبرسانی، اتوماسیون و ارتباطات، بخشهای آزمایشگاه مرکزی، مهندسی تعمیرات و نگهداری، راه آهن و قسمت فنی بهره برداری، بخش تولیدات نسوز و آهک.                                      قسمت های تحت پوشش مدیریت طرح و برنامه شامل امور مالی و بازرگانی، نیروی انسانی و روابط اجتماعی و دیگر بخش های مدیریتی می باشند که هر یک به نوعی عهده دار امور مربوط به کارخانه می باشند.     کارهای اجرایی احداث ساختمان واحدهای مختلف کارخانه از سال ۱۳۴۶ آغاز و با ایجاد کارگاه های کک سازی، آلگومراسیون و کوره بلند شماره یک در نیمه ی اول دی ماه ۱۳۵۰، بهره برداری از مجتمع با تولید چدن آغاز شد و تولید محصولات فولادی نیز با راه اندازی بخش فولادسازی و مهندسی نورد در دی ماه ۱۳۵۱ با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در سال شروع شد. متعاقب آن در سال ۱۳۵۱ کارهای ساختمانی و اجرایی طرح توسعه برای رسیدن به ظرفیت ۱۹۰۰۰۰۰ تن فولاد در سال با احداث کوره بلند شماره۲ و توسعه بخش های مختلف آلگومراسیون، کک سازی، فولادسازی، نورد و… شروع گردید که عملیات ساختمانی کمپلکس چدن در سال ۱۳۵۷ به اتمام رسید. لیکن به دلیل اشکالات موجود در طراحی ماشین های ریخته گری مداوم روسی، فولادسازی به عنوان گلوگاه و محدود کننده تولید بود که در همین رابطه با خریداری دو دستگاه ماشین ریخته گری مدرن از کشور ایتالیا و نصب آن از سال ۱۳۶۷ بهره برداری کامل از کمپلکس فولاد تا مرز ظرفیت اسمی درسال ۱۳۶۹ انجام پذیرفت.                      اگرچه دوران جنگ تحمیلی در ذوب آهن نیز همچون دیگر صنایع، روند رسیدن به اهداف طرح توسعه در حد مطلوب نبود ولی پس از پایان جنگ این کارخانه با به کارگیری امکانات خود توانست به مرز تولید ۲   میلیون تن یعنی بیش از ظرفیت نصب شده تجهیزات خود برسد.          در ادامه به دنبال یک سری مطالعات انجام شده مربوط به بازسازی جامع و همه جانبه با تکیه به توانمندی های موجود در نیروهای متخصص سعی شد ضمن استفاده از ظرفیت بازسازی با کمترین هزینه و اتلاف وقت اقدام به افزایش ظرفیت های تولید واحدها نموده، تنوع محصولات را اضافه کرده و همچنین کیفیت آنها را بهبود بخشد.                    همچنین پیرو انجام مطالعات با هدف توسعه ظرفیت تولید کارخانه نسبت به احداث واحد تولید ورق سبا با ظرفیت ۷۰۰ هزار تن و انواع ورق های ضد زنگ اقدام گردید که در سال ۱۳۸۲ مورد بهره برداری قرار گرفت. هم اکنون نیز مراحل طراحی و اجرای طرح توازن کارخانه با هدف استفاده ی بهینه از ظرفیت مزبور در واحدهای مختلف در دست اقدام می باشد.

 

 

(برای دریافت گزارش کارآموزی رشته مهندسی فناوری اطلاعات IT در شرکت ذوب آهن اصفهان به انتهای مطلب بروید.)

سایت دانشجو دارای بیش از ۷۰۰ نمونه گزارش کارآموزی است. شما می توانید از طریق دسته بندی به آن ها دست پیدا کنید. و یا برای نمونه های مشابه به انتهای صفحه قسمت پست های مشابه بروید.

کارآموزی چیست؟

کارآموزی یا کارورزی دوره ای حدودا ۴۰ روزه است و مختص دانشجویانی است که رشته هایی با واحد های عملی زیاد مثل فناوری اطلاعات  دارند.این دانشجویان با قرار گرفتن در محیط کار تحت همین عنوان به کسب تجربه و محک زدن خودشون نسبت به آنچه آموختند می پردازند.

ضرورت کارآموزی

دانشگاه و آموزش عالی کشورها، هرچقدر از لحاظ آموزش های تئوریک (کلاسیک و مدرن) قوی باشد، باز هم در زمینه رشد اقتصادی و صنعتی نمی تواند به تنهایی موفق باشد. همین امر، گسترش دامنه آموزش، کسب تجربه و کارآموزی از محیط واقعی کار را توجیه می نماید. پذیرش کارآمـوزان از  فناوری اطلاعات  در دانشگاهها، به عنوان کوششـی جهت التـیام شکاف بین نظام آموزش رسـمی با آنچه در صنعت می گذرد “عرصه عمل” صورت گرفته  است تا بخشی از خلا آموزشی، آشنایی با حرف و مشاغل در صنعت را ترمیم نموده، به توسعه نگرش دانشجویان نسبت به نظام صنعتی بیانجامد.

وقوف بیشتر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به آنچه که در صنعت می-گذرد، آن ها را قادر خواهد نمود، تا دامنه گسترش اطلاعات و مهارت ها و شناسایی حرف را توسعه میدهد. علاوه بر این، تماس از نزدیک کارآموزان با صنعت، فرصتهای مناسب را برای بهره گیری از یافته ها و دانسته های آکادمیک در موقعیتهای عملی، فراهم مینماید و فرصتهای مناسبی را جهت استعداد سنجی و به محک نهادن علاقه کارآموزان، از پی خواهد داشت.

کارآموزی دانشجویان، با توجه به متداول ترین اسلوب کارآموزی فناوری اطلاعات  یعنی آموزش در محیط شرکت یا کارخانه و آموزش در محیط مادی صورت گرفته تا با انتقال آموزش به محیط حرفه و بهره گیری از دانش ناشی از محیط کار، بتوان حلقه های مفقوده را در نظام آموزش دانشگاهی تکمیل نمود.

 

هدف کارآموزی :

 

۱-      کارآموزی برای آشنایی دانشجویان  فناوری اطلاعات  با کارهای عملی و اجرایی و مسائل کارگاهی از نزدیک به طوری که فرصت تطبیق آموخته ها را با عمل درک کنند و در رفع  کمبودها و نواقص احتمالی بکوشند.

۲-      برخورد با مسائل کارگاهی، کارگری، اجتماعی و روبرو شدن با واقعیت های عینی در کارآموزی فناوری اطلاعات  وجود دارد.

۳-      واقف شدن به اهمیت مهارت های علمی و رابطه بین آنها و نحوه همکاری صاحبان مهارت ها و تخصص های مختلف و نقش هر کدام در پیشبرد کارها

۴-      آگاهی یافتن به نقش اداره کارگاه و لزوم تسلط کافی به کارهای عملی و اجرایی  در کارورزی

۵-      ایجاد فرصتی مناسب برای شکوفایی خلاقیت های دانشجویان و ارائه روش های بهتر در ایجاد عملیات.

۶-      انتقال یافته های دانشگاهی و پژوهشی، از دانشگاه به صنعت و به تعبیر دیگر کارآموزی دانشجویان، پلی است بین دانشگاه و صنعت به شرط آن که، دانشجویان از نظر مبانی علمی قوی و حرف جدیدی برای کارگران بخش صنعت داشته باشند.

۷-      دانشجویان در طول دوره با استاد درس در تماس بوده و مسائل، ابهامات و سؤالات خود را مطرح نموده و برطرف می نمایند.

۸-      دانشجویان لازم است در میان دوره کارآموزی فناوری اطلاعات ، یک گزارش اولیه پیشرفت کار و در پایان دوره نیز گزارش کاملی از طول دوره کارآموزی با حضور دانشجو و پاسخ به سؤالات استاد درس خواهد بود ارائه نمایند.

۹-      گزارش اولیه میان دوره، گزارش نهایی با پاسخگویی به سؤالات به صورت حضوری، فرم ارزشیابی تکمیل شده سرپرست کارآموزی و پیگیری های صورت گرفته از واحد کارآموزی و بازدید از محل کارآموزی، مبنای ارزشیابی خواهد بود.

 

 

 

2,500 تومان – خرید و دانلود

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
gozaresh (1).doc159.04 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنتپست های مشابه


۱۷ فروردین, ۱۳۹۶

گزارش کارآموزی رشته مهندسی صنایع در شرکت سایپا واقع در ابهر

ادامه مطلب
۱۷ فروردین, ۱۳۹۶

فایل گزارش کارآموزی مهندسی مکانیک جوشکاری الکتروفیوژن

ادامه مطلب
۱۷ فروردین, ۱۳۹۶

دانلود گزارش کار آموزی رشته کامپیوتر برای طراحی مدار چاپی (طرز کار با نرم افزار PROTEL 99 SE)

ادامه مطلب
۱۷ فروردین, ۱۳۹۶

دانلود گزارش کارورزی رشته معماری مرکز آفرینش های هنری یزد

ادامه مطلب
۱۷ فروردین, ۱۳۹۶

نمونه پروژه کارآموزی مهندسی مکانیک جوشکاری لیزری در صنایع خودرو سازی

ادامه مطلب
۱۴ فروردین, ۱۳۹۶

نمونه فایل گزارش کارورزی مهندسی کشاورزی در ایستگاه تحقیقات گرگان

ادامه مطلب
۱۴ فروردین, ۱۳۹۶

دانلود کامل گزارش کارآموزی مهندسی فناوری اطلاعات در دفتر IT سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

ادامه مطلب
۱۴ فروردین, ۱۳۹۶

نمونه فایل گزارش کارآموزی رشته حسابداری در شرکت تعاونی مرزنشینان باجگیران

ادامه مطلب
۱۴ فروردین, ۱۳۹۶

نمونه فایل گزارش کارآموزی رشته برق بررسی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین

ادامه مطلب
۱۴ فروردین, ۱۳۹۶

نمونه فایل گزارش کارآموزی رشته مهندسی صنایع در شرکت هپکو

ادامه مطلب
امتیاز دهید: