support@danesh-ju.com

منو

کنش پژوهی مشاور مدرسه بهبود نقش تربیتی معلمان به عنوان مشاور

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

کنش پژوهی مشاور مدرسه بهبود نقش تربیتی معلمان به عنوان مشاور

   دسته بندی : کنش پژوهی, کنش پژوهی مشاور مدرسه|   تاریخ انتشار : جمعه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۶


کنش پژوهی مشاور مدرسه بهبود نقش تربیتی معلمان به عنوان مشاور

خیر مقدم خدمت دانشجویان رشته کار و فناوری  تربیتی دانشگاه فرهنگیان این فایل کنش پژوهی مشاور مدرسه می باشد که به صورت ورد و کامل می باشد. کارورزی به دانشجویان فرصت می دهد تا به بهترین نحو از یک محیط کاری عینی تجربه کسب کنند.

اهداف و پیامد های کارورزی در ترم سوم

دانشجو در این ترم باید با گذراندن کارورزی ۳ و تدوین کنش پژوهی مشاور مدرسه بتواند :

  • نتایج تجربیات خود ، از فرآیند طراحی، اجرا و ارزیابی و بازبینی و بازاندیشی در طرح آموزشی را با تکیه بر عقلانیت عملی در قالب کنش پژوهی فردی گزارش کند.
  • دانشجوی معلمی درس مربی بهداشت باید در این مرحله با کنش پژوهیِ فردی ، به بهسازی عمل، بهسازی درک و فهم، و اصلاح عملکرد حرفه ای خود بپردازد.

 

قسمتی از این مجموعه

 

روش تدریس معلم باید با اصول و اهداف آموزش و پرورش و ویژگی‌های شخصیتی دانش‌آموزان هماهنگ باشد، تا بتواند ضمن جهت دادن به فعالیت‌های تربیتی و آموزشی خود، شاگردان را به سوی اهداف تعلیم و تربیت هدایت و راهنمایی کند. فراگیرندگان در هر یک از دوره‌های آموزشی نیازهای ویژه‌ای دارند. بنابراین آشنایی مربیان و معلمان با خصوصیات رشد و نیازهای دانش‌آموزان در هر یک دوره‌ها تحصیلی می‌تواند در پیشرفت یادگیری و رشد و تکامل شخصیت آنها مؤثر باشد.

تحقق اهداف تربیت با توجه به توصیفی که از آن به دست داده شد، به مقیاسی‏ وسیع در گرو رفتار و منش معلم است. در نظام تعلیم و تربیت متداول در سرزمین‏های‏ اسلامی، بر منزه بودن معلم و منصف بودن او به صفات اخلاقی تأکید فراوان شده است‏ و نظریه‏پردازان مسلمان نیز اهمیت این موضوع را متذکر شده‏اند. برای مثال، برهان الدین‏ زرنوجی، از متفکران مسلمان قرن ششم هجری قمری، در یک از آثار خود به نام‏ “تعلیم المتعلم‏”در مورد اخلاق و ویژگی‏های معلم می‏نویسد: معلم باید دارای آراستگی‏ باطن، عزت نفس و دوری از اخلاق و رفتار ناپسند باشد.

سایر نظریه‏پردازان مسلمان که در ادوار گذشته درباره تعلیم و تربیت نظریاتی ابراز داشته‏اند، مانند زرنوجی، نیز متصف بودن معلم به صفات اخلافی نیکو را از اصلی‏ترین ویژگی‏ها و صلاحیت‏های معلمی برشمرده‏اند؛ زیرا معلمی که شاگردان خود را از انجام دادن کارهای ناپسند باز می‏دارد و به کسب رفتارهای مطلوب تشویق می‏کند، باید خود عامل به رفتار شایسته و پسندیده باشد تا علاوه بر سخنانش، اعمالش نیز نافذ و مؤثر واقع شود.

آموزش و پرورش، بیش از هر زمان دیگری به عنوان رکن اصلی توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه قلمداد می شود و به منزله قدرتمندترین ابزار شکل دهی آینده و شیوه ای برای درک و تسلط بر تغییرات، پایداری و تداوم تاریخ و فرهنگ به شمار می رود که نقشی محوری در افزایش ظرفیت وتوان تولیدی جامعه ایفا می کند. این موضوع، برای جوامع پویا که خواهان تغییرات اساسی و بنیادی هستند، به خوبی پذیرفته شده است. لیکن در بررسی و نگاه به درون نظام آموزشی، ضمن آنکه باید نوعی نگرش نظام مند داشت، می توان نقش معلم را ممتاز نمود. با عنایت به دلایل بی شمار، معلم و دانش آموز به عنوان دو قطب محوری آموزش و پرورش، مطرح می شوند و نقش معلم همانا ایجاد انگیزه، هدایت و تشویق یادگیرندگان به یادگیری است تا در پرتو راهنمایی های داهیانه و فکورانه وی، دانش آموزان، خود راهنمای خویش شوند. بنابراین می توان بر این نکته به جد تأکید کرد که کیفیت و قابلیت های معلمان شاغل در نظام آموزشی، آیینه تمام نمای کیفیت آموزش و پرورش می باشد.

 

برای دانلود بلافاصله پس از خرید فایل کنش پژوهی مشاور مدرسه روی دکمه قرمز خرید در زیر کلیک کنید.

3,000 تومان – خرید و دانلود

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
مشاور.doc3.62 MB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنتپست های مشابه


۰۱ مهر, ۱۳۹۶

کنش پژوهی دبیر فلسفه و منطق جذاب کردن درس فلسفه از طریق روش تدریس ایفای نقش و نمایش

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

کنش پژوهی دبیر فیزیک تسهیل درک مفاهیم فیزیک برای دانش آموزانم

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

کنش پژوهی دبیر شیمی افزایش سطح علمی دانش آموزان بوسیله ی روش خلاقانه و فناوری اطلاعات

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

کنش پژوهی دبیر زیست شناسی چگونگی تاثیر مثبت گذاشتن بر فعالیت و یادگیری دانش آموزان در درس زیست شناسی به کمک تجربیات برتر تدریس .

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

نمونه کنش پژوهی گروهی ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه با ریشه یابی عدم تمایل جوانان به مطالعه

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

نمونه کنش پژوهی گروهی چگونگی ترغیب آموزگاران به استفاده از فناوری های مربوط به هوشمند سازی در تدریس

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

نمونه کنش پژوهی گروهی گسترش فضای سبز مدرسه

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

نمونه کنش پژوهی گروهی کمک به سلامت عمومی و رضایت شغلی معلمین دوره متوسطه تهران

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

نمونه کنش پژوهی گروهی کمک به کاهش استرس همکاران هنگام کار

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

نمونه کنش پژوهی گروهی علاقه مند نمودن دانش آموز پایه اول به حضور در کلاس

ادامه مطلب
امتیاز دهید: