support@danesh-ju.com

منو

کنش پژوهی مشاور مدرسه به اجرا درآوردن طرح جرات مندی و اعتماد به نفس دانش آموزان در آموزشگاه

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

کنش پژوهی مشاور مدرسه به اجرا درآوردن طرح جرات مندی و اعتماد به نفس دانش آموزان در آموزشگاه

   دسته بندی : کنش پژوهی, کنش پژوهی مشاور مدرسه|   تاریخ انتشار : جمعه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۶


کنش پژوهی مشاور مدرسه به اجرا درآوردن طرح جرات مندی و اعتماد به نفس دانش آموزان در آموزشگاه

خیر مقدم خدمت دانشجویان رشته کار و فناوری  تربیتی دانشگاه فرهنگیان این فایل کنش پژوهی مشاور مدرسه   می باشد که به صورت ورد و کامل می باشد. کارورزی به دانشجویان فرصت می دهد تا به بهترین نحو از یک محیط کاری عینی تجربه کسب کنند.

اهداف و پیامد های کارورزی در ترم سوم

دانشجو در این ترم باید با گذراندن کارورزی ۳ و تدوین کنش پژوهی مشاور مدرسه   بتواند :

  • نتایج تجربیات خود ، از فرآیند طراحی، اجرا و ارزیابی و بازبینی و بازاندیشی در طرح آموزشی را با تکیه بر عقلانیت عملی در قالب کنش پژوهی فردی گزارش کند.
  • دانشجوی معلمی درس مربی بهداشت باید در این مرحله با کنش پژوهیِ فردی ، به بهسازی عمل، بهسازی درک و فهم، و اصلاح عملکرد حرفه ای خود بپردازد.

 

قسمتی از این مجموعه

 

جرأت مندی و اعتماد به نفس، یعنی دفاع از حقوق خود و بیان افکار و احساسات خویش که به شیوه مستقیم، صادقانه و مناسب انجام شود. افراد جرأت­ورز برای خود و دیگران احترام قائل هستند. آنان منفعل نیستند و ضمن این که به خواسته ها و نیازهای دیگران احترام می­گذارند، اجازه نمی دهند دیگران از آنها سوء استفاده کنند و به شیوه قاهرانه با آنان ارتباط برقرار کنند. توجه داشته باشید که جرأت­مندی و اعتماد به نفس و پرخاشگری از یکدیگر متمایزند. پرخاشگر بودن به معنی دفاع از حقوق خود به شیوه ای خصمانه است که فرد سعی می کند نیازها و خواسته های خود را از طریق غالب شدن، توهین و تحقیر دیگران برآورده کند که در این میان برای حقوق و خواسته دیگران اهمّیّتی قائل نیست. به طور کلی جرات مندی را می توان توانایی ابراز صادقانه نظرات،احساسات و نگرش ها بدون احساس ترس و اضطراب دانست.جرات مندی هم چنین شامل دفاع فرد از حقوق خود به شکلی که حقوق دیگران پایمال نشود است.بنابراین در صورت عدم آشنایی به این مهارت،دچار مشکلات جدی مانند ناتوانایی در نه گفتن شده که خود به مشکلات زیادی مانند اعتیاد،انواع بزهکاری،بیماری راضی کردن دیگران و مهرطلبی منجر می شود.هم چنین فرد به دلیل نگرفتن حق خود و خشم ایجاد شده و سرکوب آن به انواع بیماری های روحی و جسمی مانند افسردگی،یاس،درماندگی،سردرد،فشار خون بالا، زخم معده،بیماری های قلبی و… مبتلا می شود.علاوه برآن،شخص با طلب نکردن حقوق خود، زور شنیدن،تحمل خواسته ها و نظرات دیگران در خانواده،محیط کار با رییس،مدیر و همکاران و به طور کلی در اجتماع باعث سلطه جویی افراد ظالم و ایجاد ظلم که خاص اجتماع پدرسالار است،خواهد شد.یکی از دلایل ظلم وجود بی عدالتی در هر جامعه ای عدم قاطعیت و جرات مندی افراد آن است که قادر به بیان نیازها،احساسات و افکار خود نیستند.هدف از آموزش این مهارت،در حقیقت جرات بیان احساس،فکر،عقیده و حل مشکلات از طریق گفت و گو است تا معنای حرف های دیگران را بفهمیم و نسبت به کنترل احساس سلطه جویانه واکنش نشان دهیم تا به جای رفتار پرخاشگرانه و منفعلانه رفتاری جرات مند داشته باشیم.فرد مهرطلب،در بیان احساسات،خواسته ها، آرزوها،افکار،عقاید و نگرش های خودش و در بیان آنچه می خواهد داشته باشد یا نداشته باشد دچار مشکل است.درواقع این افراد در بیان عدم خواستن یا عدم رضایت برای انجام کاری مشکل داشته و قادر به گفتن نه،نیستند و با بله گفتن های مفرط می خواهند دیگران را از خود راضی نگه دارند و به احساس رضایت و آرامشی نه چندان سالم،دست یابند.

همان طور که می دانید اصول وپایه ی هر کشوری از آموزش وپرورش آن کشور نشأت می گیرد واگر کشوری بر آموزش و پرورش خود سرمایه گذاری کند،در بلند مدت شاهد پیشرفت های چشمگیری در تمام امورکشوری خواهند شد. درکشور ما نیز گرچه قبلأ اهمیت خاصی به آموزش وپرورش داده نمی شد ولی درچند سال اخیر در حال ارزش دادن و سرمایه گذاری در آن می باشند.

در کشور ما بر اساس سلسله مراتب، وزارت آموزش و پروش در رأس قرار دارد که بر سازمان های آموزش و پروش استانها نظارت دارد که این سازمان ها خود بر ادارات آموزش و پرورش شهرستانها ومناطق تابعه خود نظارت دارند و در نهایت این سلسه مراتب به مدارس ختم می شود که وظیفه تدانش آموزان مورد نظرم وتربیت فرزندان این مرز وبوم را بر عهده دارند که همه این سازمانها و تشکیلات هدفی جزء تدانش آموزان مورد نظرم و تربیت مردم کشور جهت به وجود آوردن نیروی کارآمد تر ندارند. البته در این راه تدانش آموزان مورد نظرم وتربیت مشکلات فراوانی برای معلم ومتعلم وجود دارد که باید از عهده آنها برایند که من در این تحقیق به ایجاد و اجرای طرح جرات مندی و اعتماد به نفس در دانش آموزان  پرداخته ام و در تلاشم مشکل دانش آموزان خود را با روش کنش پژوهی برطرف کنم. در ادامه تحقیق با مراحل کار و نحوه ی انجام این تحقیق آشنا خواهید شد.

 

برای دانلود بلافاصله پس از خرید فایل کنش پژوهی مشاور مدرسه   روی دکمه قرمز خرید در زیر کلیک کنید.

 

3,000 تومان – خرید و دانلود

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
file (2).doc4.12 MB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنتپست های مشابه


۰۱ مهر, ۱۳۹۶

کنش پژوهی دبیر فلسفه و منطق جذاب کردن درس فلسفه از طریق روش تدریس ایفای نقش و نمایش

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

کنش پژوهی دبیر فیزیک تسهیل درک مفاهیم فیزیک برای دانش آموزانم

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

کنش پژوهی دبیر شیمی افزایش سطح علمی دانش آموزان بوسیله ی روش خلاقانه و فناوری اطلاعات

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

کنش پژوهی دبیر زیست شناسی چگونگی تاثیر مثبت گذاشتن بر فعالیت و یادگیری دانش آموزان در درس زیست شناسی به کمک تجربیات برتر تدریس .

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

نمونه کنش پژوهی گروهی ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه با ریشه یابی عدم تمایل جوانان به مطالعه

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

نمونه کنش پژوهی گروهی چگونگی ترغیب آموزگاران به استفاده از فناوری های مربوط به هوشمند سازی در تدریس

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

نمونه کنش پژوهی گروهی گسترش فضای سبز مدرسه

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

نمونه کنش پژوهی گروهی کمک به سلامت عمومی و رضایت شغلی معلمین دوره متوسطه تهران

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

نمونه کنش پژوهی گروهی کمک به کاهش استرس همکاران هنگام کار

ادامه مطلب
۰۱ مهر, ۱۳۹۶

نمونه کنش پژوهی گروهی علاقه مند نمودن دانش آموز پایه اول به حضور در کلاس

ادامه مطلب
امتیاز دهید: