support@danesh-ju.com

منو

فایل گزارش کارآموزی رشته مهندسی مکانیک در شرکت ماشین سازی پیله وران

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

فایل گزارش کارآموزی رشته مهندسی مکانیک در شرکت ماشین سازی پیله وران

   دسته بندی : گزارش کارآموزی, گزارش کارآموزی رشته مکانیک|   تاریخ انتشار : جمعه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۶


 فایل گزارش کارآموزی رشته مهندسی مکانیک در شرکت ماشین سازی پیله وران در ۳۰ صفحه در قالب ورد (word) و قابل ویرایش به صورت کامل

این فایل گزارش کارآموزی رشته مهندسی مکانیک در شرکت ماشین سازی پیله وران  توسط تیم سایت دانشجو تهیه شده است و کاملترین نمونه موجود در اینترنت می باشد. این گزارش کارورزی آماده خرید و دانلود برای شما عزیزان می باشد.

 

قسمتی از این فایل گزارش کارآموزی رشته مهندسی مکانیک در شرکت ماشین سازی پیله وران:

 

خلاصه ای درباره زمینه کاری شرکت:

 

شرکت ماشین سازی پیله وران از سال ۱۳۴۹ تا کنون در زمینه ساخت انواع پرسهای صنعتی فعالیت داشته است. به عنوان نمونه میتوان به پرسهای هیدرولیک با ظرفیت ۳۰ تا ۱۲۰۰ تن برای صنایع خودروسازی و پرسهای هیدروفرمینگ تا ظرفیت ۵۰۰۰ تن برای تولید اتصالات صنایع نفت و گاز و پرسهای اکستروژن اشاره کرد.

از سال ۱۳۷۹ با انتقال دانش فنی از شرکت Vogtland آلمان، ساخت ماشین ابزار مخصوص، تجهیزات و کارگیرهای (فیکسچرهای) تولید نیز در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

 

 

فهرستی از تولیدات و خدمات شرکت:

 

  1. طراحی و ساخت ماشین های مخصوص براده برداری CNC
  2. طراحی و ساخت انواع پرس های هیدرولیک:

پرسهای هیدرولیکی C شکل با ظرفیت ۳۰ تا ۱۶۰ تن

پرسهای هیدرولیکی دروازه ای با ظرفیت ۱۶۰ تا ۱۲۰۰ تن

پرسهای هیدروفرمینگ تا ظرفیت ۵۰۰۰ تن

پرسهای اکستروژن تا ظرفیت ۱۲۵۰ تن

  1. طراحی و ساخت انواع کارگیرهای هیدرولیکی و مکانیکی
  2. طراحی فناوری خطوط تولید، طراحی ابزار و اتوماسیون صنعتی
  3. ساخت قطعات به روش ریخته گری معدنی

 

 

در ادامه به بررسی جزئی تر محصولات می پردازیم.

 

ماشین مخصوص براده برداری CNC:

 

نام دستگاه: ماشین مخصوص با میز گردان و ۵  ایستگاه کاری

تحت لیسانس شرکتVogtland  آلمان

سفارش دهنده: شرکت تولیدی و صنعتی تکلان توس

قطعه کار: کالیپر اصلی ترمز پژو و سمند

ظرفیت تولید: ۶۰۰۰۰۰ قطعه در سال

 

 

(برای دریافت فایل گزارش کارآموزی رشته مهندسی مکانیک در شرکت ماشین سازی پیله وران به انتهای مطلب بروید.)

سایت دانشجو دارای بیش از ۷۰۰ نمونه گزارش کارآموزی است. شما می توانید از طریق دسته بندی به آن ها دست پیدا کنید. و یا برای نمونه های مشابه به انتهای صفحه قسمت پست های مشابه بروید.

کارآموزی چیست؟

کارآموزی یا کارورزی دوره ای حدودا ۴۰ روزه است و مختص دانشجویانی است که رشته هایی با واحد های عملی زیاد مثل مکانیک  دارند.این دانشجویان با قرار گرفتن در محیط کار تحت همین عنوان به کسب تجربه و محک زدن خودشون نسبت به آنچه آموختند می پردازند.

ضرورت کارآموزی

دانشگاه و آموزش عالی کشورها، هرچقدر از لحاظ آموزش های تئوریک (کلاسیک و مدرن) قوی باشد، باز هم در زمینه رشد اقتصادی و صنعتی نمی تواند به تنهایی موفق باشد. همین امر، گسترش دامنه آموزش، کسب تجربه و کارآموزی از محیط واقعی کار را توجیه می نماید. پذیرش کارآمـوزان از  مکانیک  در دانشگاهها، به عنوان کوششـی جهت التـیام شکاف بین نظام آموزش رسـمی با آنچه در صنعت می گذرد “عرصه عمل” صورت گرفته  است تا بخشی از خلا آموزشی، آشنایی با حرف و مشاغل در صنعت را ترمیم نموده، به توسعه نگرش دانشجویان نسبت به نظام صنعتی بیانجامد.

وقوف بیشتر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به آنچه که در صنعت می-گذرد، آن ها را قادر خواهد نمود، تا دامنه گسترش اطلاعات و مهارت ها و شناسایی حرف را توسعه میدهد. علاوه بر این، تماس از نزدیک کارآموزان با صنعت، فرصتهای مناسب را برای بهره گیری از یافته ها و دانسته های آکادمیک در موقعیتهای عملی، فراهم مینماید و فرصتهای مناسبی را جهت استعداد سنجی و به محک نهادن علاقه کارآموزان، از پی خواهد داشت.

کارآموزی دانشجویان، با توجه به متداول ترین اسلوب کارآموزی مکانیک  یعنی آموزش در محیط شرکت یا کارخانه و آموزش در محیط مادی صورت گرفته تا با انتقال آموزش به محیط حرفه و بهره گیری از دانش ناشی از محیط کار، بتوان حلقه های مفقوده را در نظام آموزش دانشگاهی تکمیل نمود.

 

هدف کارآموزی :

 

۱-      کارآموزی برای آشنایی دانشجویان  مکانیک  با کارهای عملی و اجرایی و مسائل کارگاهی از نزدیک به طوری که فرصت تطبیق آموخته ها را با عمل درک کنند و در رفع  کمبودها و نواقص احتمالی بکوشند.

۲-      برخورد با مسائل کارگاهی، کارگری، اجتماعی و روبرو شدن با واقعیت های عینی در کارآموزی مکانیک  وجود دارد.

۳-      واقف شدن به اهمیت مهارت های علمی و رابطه بین آنها و نحوه همکاری صاحبان مهارت ها و تخصص های مختلف و نقش هر کدام در پیشبرد کارها

۴-      آگاهی یافتن به نقش اداره کارگاه و لزوم تسلط کافی به کارهای عملی و اجرایی  در کارورزی

۵-      ایجاد فرصتی مناسب برای شکوفایی خلاقیت های دانشجویان و ارائه روش های بهتر در ایجاد عملیات.

۶-      انتقال یافته های دانشگاهی و پژوهشی، از دانشگاه به صنعت و به تعبیر دیگر کارآموزی دانشجویان، پلی است بین دانشگاه و صنعت به شرط آن که، دانشجویان از نظر مبانی علمی قوی و حرف جدیدی برای کارگران بخش صنعت داشته باشند.

۷-      دانشجویان در طول دوره با استاد درس در تماس بوده و مسائل، ابهامات و سؤالات خود را مطرح نموده و برطرف می نمایند.

۸-      دانشجویان لازم است در میان دوره کارآموزی مکانیک ، یک گزارش اولیه پیشرفت کار و در پایان دوره نیز گزارش کاملی از طول دوره کارآموزی با حضور دانشجو و پاسخ به سؤالات استاد درس خواهد بود ارائه نمایند.

۹-      گزارش اولیه میان دوره، گزارش نهایی با پاسخگویی به سؤالات به صورت حضوری، فرم ارزشیابی تکمیل شده سرپرست کارآموزی و پیگیری های صورت گرفته از واحد کارآموزی و بازدید از محل کارآموزی، مبنای ارزشیابی خواهد بود.

 

2,500 تومان – خرید و دانلود

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
kar (38).doc610.50 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنت