support@danesh-ju.com

منو

دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر شرکت فنی و مهندسی شکوه رایانه

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر شرکت فنی و مهندسی شکوه رایانه

   دسته بندی : گزارش کارآموزی, گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر|   تاریخ انتشار : یکشنبه, ۱۹ دی, ۱۳۹۵


 دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر شرکت فنی و مهندسی شکوه رایانه در ۷ صفحه در قالب ورد (word) و قابل ویرایش به صورت کامل

این فایل دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر شرکت فنی و مهندسی شکوه رایانه توسط تیم سایت دانشجو تهیه شده است و کاملترین نمونه موجود در اینترنت می باشد. این گزارش کارورزی آماده خرید و دانلود برای شما عزیزان می باشد.

 

قسمتی از این فایل دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر شرکت فنی و مهندسی شکوه رایانه:

 

چکیده:

سخت افزار بخش مادی و ابزاری هر مجموعه یا سیستم است. معمولا به قطعات یراق آلات فلزی و پلاستیکی گفته می شود. در دانش رایانه به قطعات و دستگاههای قابل لمس مربوط به کار با رایانه سخت افزار و به بخش غیرقابل لمس یعنی برنامه های رایانه ای نرم افزار اطلاق می شود.

BIOS یک نرم افزار خاص است که به عنوان اینترفیس بین عناصر اصلی سخت افزارهای نصب شده بر روی سیستم و سیستم عامل ایفای وظیفه می نماید. نرم افزار بایوس دارای وظایف متعددی است ولی بدون شک مهمترین وظیفه ای او استقرار سیستم عامل در حافظه است. یک کارت گرافیک پیشرفته یک برد مدار چاپی به همراه حافظه و یک پردازنده اختصاصی است.

کارت گرافیک در کامپیوتر شخصی دارای جایگاهی خاص است. کارتهای فوق اطلاعات دیجیتال تولید شده توسط کامپیوتر را اخذ و آنها به گونه ای تبدیل می نماید که برای انسان قابل مشاهده باشند. در اغلب کامپیوترها کارتهای گرافیکی اطلاعات دیجیتال را برای نمایش توسط نمایشگر به اطلاعات آنالوگ تبدیل می نمایند.

مودم از سال ۱۹۶۰ در کامپیوتر و به منظور ارسال و دریافت اطلاعات توسط ترمینال ها و اتصال به سیستم های مرکزی مورد استفاده قرار گرفته است.

کارت صدا یکی از عناصر سخت افزاری استفاده شده در کامپیوتر است و باعث ضبط و پخش صدا می گردد.

 

آشنایی با مکان کارآموزی:

۱- تاریخچه سازمان

شرکت فنی و مهندسی شکوه رایانه یک شرکت خصوصی با مدیریت آقای اسدی در سال ۱۳۸۰ واقع در شهرستان خمین، خیابان آزادی شروع به فعالیت نمود.

فعالیت های این شرکت در زمینه اسمبل و فروش کامپیوترهای شخصی، خانگی، اداری و آموزشی و غیره و قطعات آن و همچنین نصب شبکه های کوچک و بزرگ محلی در مراکز مختلف و مکان هایی همچون ادارات، شرکت ها و کافی نت ها و غیره می باشد.

این شرکت تمام کامپیوترهای مورد درخواست مشتری های خود را در اختیار آن ها قرار می دهد و در قبال عرضه سیستم های خود به آنان، خدمات گوناگونی مانند گارانتی تمامی قطعات کامپیوتری در مدت های مختلف ارائه می دهد.

لازم به ذکر است که شرکت نمایندگی شرکت های Sumsung، کیس MEC را دارا می باشد.

۲- نوع محصولات تولیدی یا خدماتی

شامل اسمبل سیستم، فروش و گارانتی سیستم می باشد و خدماتی همچون نصب ویندوز و رفع عیوب آن و برنامه های جانبی از جمله اتوکد و فتوشاپ و office و غیره را ارائه می دهد.

۳- شرح مختصری از فرآیند تولید و خدمات

آشنایی با قطعات سخت افزاری و شروع مختصری از کارکرد آن در سیستم:

Main board:

این قطعه در واقع برد اصلی اصلی سیستم است که تمام قطعات از جمله CPU به طور مستقیم و همچنین RAM و کارتهای شبکه، مودم و غیره به Main board متصل می شوند و همچنین قطعات هارد FDD(فلاپی) و CDROM و رایتر به وسیله ی کابل های DATA نیز به Main اتصال دارند.

یک Main ایده آل که عرف بازار میشود ۳ الی ۴ گیگا بایت Support , Ram میکشذ ئ CPU آنها با FSB های ۸۰۰,۵۳۳,۴۰۰ وجود دارد که CPUهای Celeron دارای FSBهای ۵۳۳ , ۴۰۰ می باشد. Cache آنها ۱۲۸(kB) و ۲۵۶(kB) است که هر چه CACHE و FSB بالا باشد سرعت CPU و در کل سرعت سیستم بالاتر می رود.

MAIN BOARDهای ساخت تایوان همگی دارای کیفیت و عملکرد قابل قبولی هستند. البته باید دقت کنید که برای اینکه واقعا مارک تایوان خریده باشید فقط به نوشته ی روی جعبه ی مادر بورد بسنده نکنید بلکه حتما عبارت Made in Taiwan بر روی بدنه ی مادر برد آن حک شده باشد.

 

 

(برای دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر شرکت فنی و مهندسی شکوه رایانه به انتهای مطلب بروید.)

سایت دانشجو دارای بیش از ۷۰۰ نمونه گزارش کارآموزی است. شما می توانید از طریق دسته بندی به آن ها دست پیدا کنید. و یا برای نمونه های مشابه به انتهای صفحه قسمت پست های مشابه بروید.

کارآموزی چیست؟

کارآموزی یا کارورزی دوره ای حدودا ۴۰ روزه است و مختص دانشجویانی است که رشته هایی با واحد های عملی زیاد مثل کامپیوتر  دارند.این دانشجویان با قرار گرفتن در محیط کار تحت همین عنوان به کسب تجربه و محک زدن خودشون نسبت به آنچه آموختند می پردازند.

ضرورت کارآموزی

دانشگاه و آموزش عالی کشورها، هرچقدر از لحاظ آموزش های تئوریک (کلاسیک و مدرن) قوی باشد، باز هم در زمینه رشد اقتصادی و صنعتی نمی تواند به تنهایی موفق باشد. همین امر، گسترش دامنه آموزش، کسب تجربه و کارآموزی از محیط واقعی کار را توجیه می نماید. پذیرش کارآمـوزان از  کامپیوتر  در دانشگاهها، به عنوان کوششـی جهت التـیام شکاف بین نظام آموزش رسـمی با آنچه در صنعت می گذرد “عرصه عمل” صورت گرفته  است تا بخشی از خلا آموزشی، آشنایی با حرف و مشاغل در صنعت را ترمیم نموده، به توسعه نگرش دانشجویان نسبت به نظام صنعتی بیانجامد.

وقوف بیشتر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به آنچه که در صنعت می-گذرد، آن ها را قادر خواهد نمود، تا دامنه گسترش اطلاعات و مهارت ها و شناسایی حرف را توسعه میدهد. علاوه بر این، تماس از نزدیک کارآموزان با صنعت، فرصتهای مناسب را برای بهره گیری از یافته ها و دانسته های آکادمیک در موقعیتهای عملی، فراهم مینماید و فرصتهای مناسبی را جهت استعداد سنجی و به محک نهادن علاقه کارآموزان، از پی خواهد داشت.

کارآموزی دانشجویان، با توجه به متداول ترین اسلوب کارآموزی کامپیوتر  یعنی آموزش در محیط شرکت یا کارخانه و آموزش در محیط مادی صورت گرفته تا با انتقال آموزش به محیط حرفه و بهره گیری از دانش ناشی از محیط کار، بتوان حلقه های مفقوده را در نظام آموزش دانشگاهی تکمیل نمود.

 

هدف کارآموزی :

 

۱-      کارآموزی برای آشنایی دانشجویان  کامپیوتر  با کارهای عملی و اجرایی و مسائل کارگاهی از نزدیک به طوری که فرصت تطبیق آموخته ها را با عمل درک کنند و در رفع  کمبودها و نواقص احتمالی بکوشند.

۲-      برخورد با مسائل کارگاهی، کارگری، اجتماعی و روبرو شدن با واقعیت های عینی در کارآموزی کامپیوتر  وجود دارد.

۳-      واقف شدن به اهمیت مهارت های علمی و رابطه بین آنها و نحوه همکاری صاحبان مهارت ها و تخصص های مختلف و نقش هر کدام در پیشبرد کارها

۴-      آگاهی یافتن به نقش اداره کارگاه و لزوم تسلط کافی به کارهای عملی و اجرایی  در کارورزی

۵-      ایجاد فرصتی مناسب برای شکوفایی خلاقیت های دانشجویان و ارائه روش های بهتر در ایجاد عملیات.

۶-      انتقال یافته های دانشگاهی و پژوهشی، از دانشگاه به صنعت و به تعبیر دیگر کارآموزی دانشجویان، پلی است بین دانشگاه و صنعت به شرط آن که، دانشجویان از نظر مبانی علمی قوی و حرف جدیدی برای کارگران بخش صنعت داشته باشند.

۷-      دانشجویان در طول دوره با استاد درس در تماس بوده و مسائل، ابهامات و سؤالات خود را مطرح نموده و برطرف می نمایند.

۸-      دانشجویان لازم است در میان دوره کارآموزی کامپیوتر ، یک گزارش اولیه پیشرفت کار و در پایان دوره نیز گزارش کاملی از طول دوره کارآموزی با حضور دانشجو و پاسخ به سؤالات استاد درس خواهد بود ارائه نمایند.

۹-      گزارش اولیه میان دوره، گزارش نهایی با پاسخگویی به سؤالات به صورت حضوری، فرم ارزشیابی تکمیل شده سرپرست کارآموزی و پیگیری های صورت گرفته از واحد کارآموزی و بازدید از محل کارآموزی، مبنای ارزشیابی خواهد بود.

 

2,500 تومان – خرید و دانلود

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
gozaresh (26).doc41.00 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنتپست های مشابه


۱۷ فروردین, ۱۳۹۶

گزارش کارآموزی رشته مهندسی صنایع در شرکت سایپا واقع در ابهر

ادامه مطلب
۱۷ فروردین, ۱۳۹۶

فایل گزارش کارآموزی مهندسی مکانیک جوشکاری الکتروفیوژن

ادامه مطلب
۱۷ فروردین, ۱۳۹۶

دانلود گزارش کار آموزی رشته کامپیوتر برای طراحی مدار چاپی (طرز کار با نرم افزار PROTEL 99 SE)

ادامه مطلب
۱۷ فروردین, ۱۳۹۶

دانلود گزارش کارورزی رشته معماری مرکز آفرینش های هنری یزد

ادامه مطلب
۱۷ فروردین, ۱۳۹۶

نمونه پروژه کارآموزی مهندسی مکانیک جوشکاری لیزری در صنایع خودرو سازی

ادامه مطلب
۱۴ فروردین, ۱۳۹۶

نمونه فایل گزارش کارورزی مهندسی کشاورزی در ایستگاه تحقیقات گرگان

ادامه مطلب
۱۴ فروردین, ۱۳۹۶

دانلود کامل گزارش کارآموزی مهندسی فناوری اطلاعات در دفتر IT سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

ادامه مطلب
۱۴ فروردین, ۱۳۹۶

نمونه فایل گزارش کارآموزی رشته حسابداری در شرکت تعاونی مرزنشینان باجگیران

ادامه مطلب
۱۴ فروردین, ۱۳۹۶

نمونه فایل گزارش کارآموزی رشته برق بررسی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین

ادامه مطلب
۱۴ فروردین, ۱۳۹۶

نمونه فایل گزارش کارآموزی رشته مهندسی صنایع در شرکت هپکو

ادامه مطلب
امتیاز دهید: