support@danesh-ju.com

منو

اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی چگونه می توانیم ترس سامان از آموزگار و کلاس درس را کاهش دهیم و شاید نهایتاً به طور کامل از بین ببریم.

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی چگونه می توانیم ترس سامان از آموزگار و کلاس درس را کاهش دهیم و شاید نهایتاً به طور کامل از بین ببریم.

   دسته بندی : اقدام پژوهی, اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی|   تاریخ انتشار : شنبه, ۱۰ مهر, ۱۳۹۵


دانلود اقدام پژوهی کاهش ترس از کلاس چگونه می توانیم ترس سامان از آموزگار و کلاس درس را کاهش دهیم و نهایتاً به طور کامل از بین ببریم؟ با فرمت ورد و قابل ویرایش در ۱۸ صفحه

فایل دانلود اقدام پژوهی کاهش ترس از کلاس حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد و توسط مدیر سایت طراحی گردیده است. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد.

اقدام پژوهی چیست؟

اقدام پژوهی را به هر فعالیتی می گویند که بتواند منجر به تبدیل وضعیت موجود به وضعیت مطلوب تر شود. اقدام، محور اصلی در این نوع مقاله ها است.

قبل از دانلود می توانیم با هم بخشی از این اقدام پژوهی کاهش ترس از کلاس که به صورت رایگان قرار داده شده است را مرور می کنیم:
مقدمه
از آنجا که می توان گفت نیروی انسانی سرمایه عظیمی است برای پیشرفت علم و فناوری در جهان ، اکثر کشورها از همان ابتدا ، کودکان خود را با روش های صحیح تعلیم و تربیت برای آینده آموزش می دهند .که هر گونه سهل انگاری در این مورد نه تنها باعث می شود که این نیروهای با ارزش تباه بشوند بلکه ممکن است که آموزش های ناصحیح ، آنها را به عاملی برای شکست و نابودی تبدیل کند . مسوولان کشوری ما(به خصوص نهاد آموزش و پرورش) هم به تبعیت از آنها سعی دارند تا آموزش صحیح را از همان دوران کودکی به فرزندان این مرز و بوم ارئه دهند تا اینکه هم برای خودشان ، هم برای جامعه و در وهله ی آخر هم برای کل جهان سودمند باشند. البته در این مسیر هم کار های زیادی انجام گرفته است . که نتیجه ی آن هم در جاه هایی که آموزش به خوبی داده شده است پیداست . اما متاسفانه دیده می شود که در بعضی موارد در بعضی نقاط از کشور آنگونه که باید به آموزش دانش آموزان توجه شود ، دقتی صورت نمی گیرد و باعث دلزدگی بسیاری از آنها از درس و مدرسه گشته است که نتایج زیان بار آنها ملموس و آشکار است . حال یکی از دلایلی که در مناطقی از سرزمین ما مانع از آموزش مفید و کار آمد می گردد ، ترس و هراس های نابجایی است که بیشتر در دانش آموزان دوره ی ابتدایی از آموزگاران و معلمان آنها وجود دارد . حالا که ما متوجه شده ایم که چنین مشکلی در جامعه ی ما وجود دارد هرکسی به نوبه خود وظیفه دارد تا در جهت هموار سازی این مشکل بزرگ دست به کار شود . ما هم وظیفه خود دانستیم که برای رفع یک چنین مشکلی که در یکی از مناطق کوچک کشورمان وجود دارد راه حلی پیدا کنیم . که حداقل ترس دروغین یک کودک مظلوم را برطرف سازد .
بیان مساله:
با توجه به مطالبی که در صفحات قبل بیان شد مساله ما به این طریق نمود پیدا می کند که سامان دچار یک ترس کاذب* از مدرسه و آموزگار گشته است . حالا ما دنبال آن هستیم تا با یک اقدام پژوهی ببینیم ((چگونه می توانیم ترس سامان ازآموزگار و کلاس درس را کاهش دهیم و شاید نهایتاً به طور کامل از بین ببریم.))
توصیف وضعیت موجود
توصیف روستا:
در ۱۵۰ کیلومتری مرکز استان در یکی از نواحی سردسیری استان روستایی واقع شده است که دارای ۵ خانوار می باشد . که اکثرا کشاورز و دامدار ند . جمعیت این روستا تقریباً ۳۰نفر می باشد.
توصیف مدرسه:
روستای مذکور دارای یک دبستان می باشد که تقریباً در مرکز روستا قرار دارد.این مدرسه قدیمی می باشد که زیر بنایی نزدیک به ۸۰متر مربع دارد که فاقد حیاط مجزا می باشد. مدرسه مورد نظر دارای دو کلاس می باشد.که یکی از این کلاس ها مختص کلاس درس می باشد.
مدرسه مورد بررسی ما عادی – دولتی ، مختلط و قدیمی می باشد.دارای ۵ دانش آموز در پایه های اول ، دوم ، سوم و پنجم می باشد.
اول دوم سوم پنجم
۱پسر و ۱ دختر ۱دختر (( ۱ پسر)) ۱ پسر

(دانلود فایل اقدام پژوهی کاهش ترس از کلاس در انتهای صفحه)

توصیف کلاس درس

همانطور که در بالا ذکر شد مدرسه دارای دو اتاق می باشد که یکی از این اتاق ها مختص کلاس درس می باشد. که این کلاس داری فضایی به مساحت ۴۰متر مربع می باشد در کلاس دو میز و نیمکت قرار دارد . که روی یکی از آنها ۲ دانش آموز و روی دیگری ۳دانش آموز قرار می گیرند . که این دانش آموزان معمولاً جای ثابتی ندارد اما با توجه به شرایط جسمی دانش آموزان بیشتر کلاس اولی ها در میز و نیمکت اول قرار می گیرند
اما در میز و نیمکت اول اکثر اوقات علاوه بر دانش آموزان کلاس اول ، دانش آموزکلاس سومی به اسم مستعار سامان نیز قرار می گیرد که این دانش آموز درسمت راست میز و نیمکت نسبت به تابلو قرار می گیرد.

توصیف دانش آموز

دانش آموز مورد نظر ما سامان نام دارد که در پایه سوم دبستان نام برده مشغول به تحصیل می باشد .این دانش آموز الان حدواً۸ سال سن دارد و از لحاظ قد و وزن نرمال می باشد .رنگ پوست سفید با موها و چشمانی سیاه که معمولاً پوشش او متناسب با شرایط یک دانش آموز عادی می باشد . به طور کلی به نظر می رسد که سامان از لحاظ جسمی۱ و ظاهری هیچگونه مشکل خاصی ندارد.
اما متاسفانه به نظر می رسد که سامان از لحاظ روحی و روانی۲ تا حدودی دچار مشکل است با توجه به رفتارهایی که معمولاً در محیط مدرسه و بیشتر در کلاس درس از خود بروز می دهد . که تعدادی از نمونه های بارز آن عبارت اند از : ۱-گریه های بی مورد در کلاس درس . ۲- ترس۳* و لرز در کلاس . ۳-بیش از حد ساکت بودن در کلاس درس . ۴٫-خیس کردن لباس خود در بعضی مواقع ، مخصوصاً مواقعی که قرار است مورد ارزشیابی شفاهی قرار گیرد . ۵-کم توجهی در کلاس . ۶- داشتن لکنت زبان۴* هنگام صحبت کردن ، به ویژه با آموزگار ((البته با توجه به مشاهدات صورت گرفته این شرایط بیشتر در محیط مدرسه و کلاس درس نمود می کند)). ۷-غیبت های مکرر و طولانی
در نهایت با توجه به رفتار ها و عملکردهای سامان به این نتیجه رسیدیم که یک ترس کاذب در او وجود دارد که تا حدودی او را از شرایط نرمال دور کرده است . بنابراین بعد از مشاهده ی این شرایط در سامان برآن شدم تا در یک اقدام عملی تا جایی که می توانم به او کمک کنم . چون بیشتر این شرایط سامان فقط در کلاس درس است بنابراین می توان نتیجه گرفت که این ترس سامان ، ترس از آموزگار وکلاس می باشد .

بیان مساله

با توجه به مطالبی که در صفحات قبل بیان شد مساله ما به این طریق نمود پیدا می کند که سامان
برای خرید و دانلود اقدام پژوهی کاهش ترس از کلاس چگونه می توانیم ترس سامان از آموزگار و کلاس درس را کاهش دهیم و شاید نهایتاً به طور کامل از بین ببریم. روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید.

3,000 تومان – خرید و دانلود

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
file-45.doc183.50 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.7

عالی!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنتپست های مشابه


۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مشاور مدارس ابتدایی با موضوع کاهش استرس حاصل از حجم فعالیت و رقابت بین دانش آموزان

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مربی بهداشت ابتدایی با موضوع شیوع پدیکلوز (شپش)درمدرسه

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مدیر مدارس ابتدایی با موضوع ایجاد اعتماد بین دانش آموزان دقیق و کامل

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی سرپرست خوابگاه با موضوع شادی و نشاط در دانش آموزان خوابگاهی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مشاور متوسطه دوم با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت مدگرایی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر ادبیات فارسی متوسطه دوم با موضوع ارتقا علاقه دانش آموزان به شاهنامه خوانی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی آموزگار دوم ابتدایی با موضوع مشکل گوشه گیری و عدم اعتماد به نفس دانش آموز

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر عربی متوسطه اول با موضوع مشکلات رفتاری دانش آموز بیش فعال

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر فیزیک متوسطه دوم با موضوع بارور ساختن نقش آزمایشگاه فیزیک در فراگیری دانش فیزیکی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر مطالعات اجتماعی متوسطه دوم با موضوع نهادینه کردن احترام و محبت در دانش آموزان

ادامه مطلب
امتیاز دهید: