support@danesh-ju.com

منو

اقدام پژوهی معاون اجرایی آموزشگاه چگونه توانستم همکارانم را به درس پژوهی در آموزشگاه …علاقه مند سازم ؟

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

اقدام پژوهی معاون اجرایی آموزشگاه چگونه توانستم همکارانم را به درس پژوهی در آموزشگاه …علاقه مند سازم ؟

   دسته بندی : اقدام پژوهی, اقدام پژوهی معاون اجرایی|   تاریخ انتشار : جمعه, ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶


اقدام پژوهی معاون اجرایی آموزشگاه چگونه توانستم  همکارانم را به درس پژوهی در آموزشگاه …علاقه مند سازم ؟بافرمت ورد وقابل ویرایش در۳۶صفحه

در این فایل  اقدام پژوهی معاون اجرایی آموزشگاه تمامی نکات مربوط به اقدام پژوهی ابتدایی و بخشنامه آن رعایت شده است و به صورت کامل فایل ورد word و قابل ویرایش آن در اختیار شما معلم ابتدایی قرار می دهیم.

قسمتی ازین مجموعه

توصیف وضعیت موجود و تشخیص مسئله :

اینجانب …. مدت ..سال است که در آموزش و پرورش… خدمت می نمایم و هم اکنون یعنی در سال تحصیلی …. به عنوان .. با مدرک … در .. که دارای . دانش اموز . بوده خدمت می نمایم . بنده حدود ..سال .. این آموزشگاه بوده ام که هرساله با مشکلات آموزشی و پرورشی و مالی زیادی روبه رو گشته ایم . اکثر آموزگاران ما با توجه به کلاس تحت تعلیم خود مسائل به وجود آمده را از طریق اقدام پژوهی حل می نمایند . در این سال تحصیلی بخش نامه ای از طرف اداره ی متبوع به آموزشگاه ارسال گردید و مفاد آن شرکت همکاران در طرح ( درس پژوهی) به عنوان مسابقه ای منطقه ای و استانی بود .

بنده چون در سمت …خدمت می نمایم در جلسه ی شورای معلمان مسئله را برای همکاران بیان نمودم . البته همزمان با آن شرکت همکاران در طرح اقدام پژوهی نیز ارسال شده بود . وقتی عنوان طرح ( درس پژوهی ) مطرح گردید ، اکثر همکاران با این طرح آشنایی نداشتند . اما با اقدام پژوهی خیلی از معلمان آشنا بودند . چون ئدر سالهای گدشته نیز مسائلی را از طریق اقدام پژوهی حل کرده بودند . بنابراین برای من این مسئله مهم بود که چگونه می توانم همکاران را به انجام طرح ( درس پژوهی ) ترغیب نمایم ؟ یعنی با تشکیل گروه های درس پژوهی آموزگاران هم موضوع درس را تدریس نموده و هم در مسابقه شرکت نمایند . معلمان شاغل در این دبستان بعد از مطرح شدن این طرح در شورای معلمان راغب به انجام این کار نبودند . بنده با توضیحاتی که در باره ی طرح ( درس پژوهی ) دادم  توانستم در جلسه ی بعد شورای معلمان یک گروه از معلمان کلاس سوم و همکاری و نظارت مدیر و معاون آموزشی و یک همکار دیگر به خانم …. در مدرسه تشکیل دهم . این گروه با موافقت خانم پویا و انجام آن در کلاس سوم خودش سعی در انجام این طرح نمد . حال هدفم از این اقدام پژوهی این است که مشخص نمایم چگونه توانستم با همکاری و مشاکرت در این گروه طرح (درس پزوهی) در پایه ی سوم که موضوع درس ریاضی پایه ی سوم یعنی جمع عدد های سه رقمی به  طرق قدیم و جدید یعنی جمع فرآیندی بوده آنها را کمک نموده تا مسئله و مشکل آنها  برطرف شود.

پژوهش در آموزش و کلاس برای پیدا کردن راه های اثر بخش بهسازی و باز اندیشی در فرآیند یاد دهی و یادگیری جریانی است که در برنامه درسی ملی و مبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی و عمومی کشور بر آن تاکید شده است . تحول بنیادی در آموزش و پرورش یک دگرگونی ریشه ای است که با آن نگاه به معلم ، مدرسه ، کلاس ، و دانش آموز او متول خواهد شد ( برنامه درس ملی ۱۳۹۱) .

تحقیق و روحیه ی پژوهش محوری مقدمه ای بر درس پژوهی است . مبانی نظری تحول می گردید :

( پژوهش محوری و بهره مندی از تجارب بین المللی در عرصه ی اعتلای نظام تعلیم و تربیت رسمی و عمومی ، توسعه ی توانمندی های فکری و عقلانی مربیان ، توجه به شورا و خرد جمعی در سطوح نظام تربیت رسمی و عمومی و بهره گیری از حوزه های معرفتی مرتبط با تربیت به صورت میان رشته ای از مصادیق خردورزی و مواجه خردمندانه با چالش هاست .)

پژوهش بدون برخورداری از یک فضای فرهنگی مساعد ، ثمر چندانی عاید نظام نخواهد ساخت . فرهنگ به عنوان زیست بوم مناسب پژوهش عمل می کند و از این رو با گسترش آن زمینه ی توسعه و تاثیر گذاری یافته های پژوهش در نظام ارتقاع می یابد ( نظیری / ارشد ابتدایی شماره ۱۳۹۳ / ۵ )

تحقق در این هدف که تاثیر گذاری پژوهش بر عملیات تربیتی مورد استفاده کارگزاران قرار گیرد . در انجام این تعهد در نظام تربیت و رسمی و عمومی به توجه خود مستلزم توجه اصل پژوهش به بهبود کیفیت تدریس در کلاس های درس است ، بنابر این ارتباط بخش پژوهش و ارزش یابی بامدرسه به عونان کانون عمل نظام تربیت رسمی و عمومی باید بیش ار پیش به صورتی نظام مند تعریف شود . ( نظیری ۱۳۹۳ )

تیترهایی که در این اقدام پژوهی معاون اجرایی آموزشگاه  وجود دارد شامل موارد زیر است:

 • موضوع
 • چکیده
 • مقدمه
 • بیان مسئله
 • توصیف وضعیت موجود
 • گردآوری اطلاعات (شواهد ۱)
 • تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها
 • انتخاب راه جدید موقتی
 • اجرای طرح جدید و نظارت بر آن
 • گردآوری اطلاعات (شواهد ۲)
 • ارزشیابی تاثیر اقدام جدید و تعیین اعتبار آن
 • تجدید نظر و دادن گزارش نهایی یا اطلاع رسانی
 • نتیجه گیری
 • پیشنهادات
 • منابع و ماخذ

 

دریافت اقدام پژوهی معاون اجرایی آموزشگاه  بلافاصله بعد از پرداخت مقدور می باشد. برای خرید و دانلود روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید

3,000 تومان – خرید ودانلود
.

 

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
1 (223).doc364.91 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنتپست های مشابه


۱۶ تیر, ۱۳۹۶

نمونه اقدام پژوهی آموزگارپایه چهارم ابتدایی چگونه توانستم مهارت سخن گفتن را در دانش آموزم ریحانه تیموری تقویت کنم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

نمونه اقدام پژوهی آموزگارپایه اول ابتدایی چگونه توانستم مهارت خواندن را در دانش آموز کلاس اول وانیا بالا ببرم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

نمونه اقدام پژوهی آموزگارسوم ابتدایی چگونه توانستم مشکلات ضعف در املا نویسی دانش آموز پایه دوم ( عرفان ) را با روش های نوین آموزشی برطرف نمایم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

اقدام پژوهی دبیرزبان انگلیسی ابتدایی چگونه توانستم مشکلات خاص دانش آموز دو زبانه ام مهسا را با روابط اجتماعی ضعیف برطرف نمایم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

اقدام پژوهی آموزگاردوره سوم دبستان چگونه توانستم مشکلات اخلاقی (پرخاشگری) مهدی اسد نژاد را بهبود بخشم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

دانلود اقدام پژوهی آموزگارمقطع دوم دبستان چگونه توانستم مشکلات املا نویسی دانش آموز م علی را با روش های نوین آموزشی برطرف نمایم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

اقدام پژوهی آموزگارمقطع سوم دبستان چگونه توانستم مشکلات اخلاقی (پرخاشگری) علیرضا را بهبود بخشم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

نمونه اقدام پژوهی آموزگاردوم دبستان چگونه توانستم مشکل ناسازگاری دانش آموزم آیه را در پایه دوم ابتدایی کاهش دهم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

اقدام پژوهی آموزگارمقطع ابتدایی چگونه توانستم مشکل ناخن جویدن را در دانش آموزم علی از بین ببرم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

دانلود اقدام پژوهی آموزگارپایه دبستان چگونه توانستم مشکل لوس بودن فرشته را برطرف کنم ؟

ادامه مطلب
امتیاز دهید: