support@danesh-ju.com

منو

اقدام پژوهی دبیر مطالعات اجتماعی چگونه توانستم هویت ملی-اسلامی دانش آموزانم را با بکارگیری از آیات قرآنی و منشور حقوق بشر کورش در درس مطالعات اجتماعی تقویت کنم؟

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

اقدام پژوهی دبیر مطالعات اجتماعی چگونه توانستم هویت ملی-اسلامی دانش آموزانم را با بکارگیری از آیات قرآنی و منشور حقوق بشر کورش در درس مطالعات اجتماعی تقویت کنم؟

   دسته بندی : اقدام پژوهی, اقدام پژوهی دبیر مطالعات اجتماعی|   تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۱ خرداد, ۱۳۹۶


اقدام پژوهی دبیر مطالعات اجتماعی چگونه توانستم هویت ملی-اسلامی دانش آموزانم را با بکارگیری از آیات قرآنی  در درس مطالعات اجتماعی تقویت کنم؟ بافرمت ورد وقابل ویرایش در۲۹صفحه

در این فایل  تمامی نکات مربوط به اقدام پژوهی ابتدایی و بخشنامه آن رعایت شده است و به صورت کامل فایل ورد word و قابل ویرایش آن در اختیار شما معلم ابتدایی قرار می دهیم.

قسمتی ازین مجموعه

توصیف وضع موجود(   بیان مسئله  )

اینجانب … مدت … سال است که در امر تدریس در رشته مطالعات اجتماعی مشغول به خدمت هستم و در حال حاضر در دبیرستان … متوسطه اول در  شهرستان …. که  دارای سطح علمی  بالایی می باشند، مشغول به  تدریس هستم.

ازجمله  دروس علوم اجتماعی دوره ی متوسطه اول درس مطالعات اجتماعی می باشد که با تنگناها وچراهای متعددی مواجه می باشدکه برخی ازآنها عبارتند از:یکنواختی شدن تدریس توجه  بیش از حد دبیران به نکات  مهم کتاب ، یادگیری طوطی وار درس از سوی دانش آموزان، عدم  توجه به فنون داستان پردازی در محتوای کتاب ، وادارنمودن دانش آموزان به حفظ سوالات  ومفاهیم طرح شده ی دبیر، بی توجهی به تصاویر ونقشه های تاریخی ،  درک کم دانش آموزان از اهمیت درس درزندگی شان، عدم درک زمان ومکان در درس و سوالاتی (که سال ها ذهنم را به خود مشغول می دارد ) ازقبیل: چرا ما ایرانیان در شناساندن تمدن وفرهنگ ملی- اسلامی خود به جهانیان  و به  ویژه دانش آموزان مان ضعیف عمل می کنیم  ؟دیگر این که چرا ازآثار تاریخی  ارزشمند در جریان تدریس،  جهت احیای هویت های ملی –اسلامی کمتر بکارگیری  می شود؟ چرا روش های نوین تدریس در درس مطالعات اجتماعی کمتر استفاده می شود؟چرا دانش آموزان از زنگ مطالعات اجتماعی لذت نمی برند؟چرا تحلیل تاریخی در کتب ما وجود ندارد؟ چرا  مولفان  کتب ازروش نقلی تاریخ نویسی در کتب مطالعات اجتماعی استفاده می کنند؟ چرا از تاثیر  وقایع تاریخی و آثار تاریخی  بر ذهن و ساختار شخصیتی دانش آموزان کمتر سخن می گویند؟ چرا معلمان  تاریخ  بحث  هویت  ملی- تاریخی  واهمیت آن  را در کلاس ها مطرح نمی کنند؟چرا دانش آموزان ما دهها کتب دینی-قرآنی-پرورشی را در طول دوران تحصیلشان می گذرانند باز جامعه ما دچار ناهنجاری های اخلاقی و بد حجابی وسایر مشکلات مواجه است؟

با توجه به تنگناها وسوالات مطرح شده فوق  تصمیم گرفتم در تدریس درس مطالعات اجتماعی به ویژه مباحثی که احیاگر هویت تمدن ایرانی-اسلامی باشد را با ارائه تحقیق  گروهی –فردی و فعالیت های  عملی  به دانش آموزان وتحلیل وتفسیر آثاربرجسته ی تاریخی ،توجه وعلاقمندی به هویت ملی و خودباوری را در بین دانش آموزانم  تقویت نمایم .

ازآنجا که یکی از درس های مطالعات اجتماعی سال اول  راجع به تاریخ ایران باستان (تمدن های اولیه-مادها-هخامنشیان-سلوکیان-اشکانیان-ساسانیان) می باشد .تحلیل وتفسیر آن چندان مورد توجه قرار نگرفته به  نوعی مورد بی مهری و مظلوم واقع شده  ضروری به نظر می رسد درتغییر محتوای کتاب و شیوه های  تدریس  دبیران تحولی  بنیانی و نوینی در نظام آموزش وپرورش  ما به وجود آید.

مسئله  مهم  دیگراین که  دانش آموزان ما  نسبت به هویت ملی-اسلامی ما بریده وبیگانه اند ومشکلات متعدد اجتماعی و ارتباطی جامعه فعلی ایران امروز حقیقت گویای این مشکل می باشد .کهنگی  متون درسی و تدریس سنتی درس و طرح سوالات در سطح دانش  ودرک  وفهم  منجر به آن شده که دانش آموزان  محصور در واژگان  ومفاهیم  کتاب باشند  وچون برای گذراندن درس وکسب نمرات بالا از اهداف اصلی شان می باشد در مدت زمان بسیار کوتاه  مطالب آموخته شده را فراموش  می کنند بدون این  که تحولی در احیا ء هویت ملی –اسلامی شان  به وجود  آید.

تیترهایی که در این -کلیدواژه کانونی- وجود دارد شامل موارد زیر است:

 • موضوع
 • چکیده
 • مقدمه
 • بیان مسئله
 • توصیف وضعیت موجود
 • گردآوری اطلاعات (شواهد ۱)
 • تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها
 • انتخاب راه جدید موقتی
 • اجرای طرح جدید و نظارت بر آن
 • گردآوری اطلاعات (شواهد ۲)
 • ارزشیابی تاثیر اقدام جدید و تعیین اعتبار آن
 • تجدید نظر و دادن گزارش نهایی یا اطلاع رسانی
 • نتیجه گیری
 • پیشنهادات
 • منابع و ماخذ

 

دریافت -کلیدواژه کانونی- بلافاصله بعد از پرداخت مقدور می باشد. برای خرید و دانلود روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید

3,000 تومان – خرید ودانلود
.

 

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
1 (151).doc31.22 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنتپست های مشابه


۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مشاور مدارس ابتدایی با موضوع کاهش استرس حاصل از حجم فعالیت و رقابت بین دانش آموزان

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مربی بهداشت ابتدایی با موضوع شیوع پدیکلوز (شپش)درمدرسه

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مدیر مدارس ابتدایی با موضوع ایجاد اعتماد بین دانش آموزان دقیق و کامل

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی سرپرست خوابگاه با موضوع شادی و نشاط در دانش آموزان خوابگاهی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مشاور متوسطه دوم با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت مدگرایی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر ادبیات فارسی متوسطه دوم با موضوع ارتقا علاقه دانش آموزان به شاهنامه خوانی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی آموزگار دوم ابتدایی با موضوع مشکل گوشه گیری و عدم اعتماد به نفس دانش آموز

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر عربی متوسطه اول با موضوع مشکلات رفتاری دانش آموز بیش فعال

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر فیزیک متوسطه دوم با موضوع بارور ساختن نقش آزمایشگاه فیزیک در فراگیری دانش فیزیکی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر مطالعات اجتماعی متوسطه دوم با موضوع نهادینه کردن احترام و محبت در دانش آموزان

ادامه مطلب
امتیاز دهید: