support@danesh-ju.com

منو

اقدام پژوهی دبیر شیمی با موضوع علاقه مند کردن دانش آموزان به شیمی با فعالیت های پژوهشی و آزمایش

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

اقدام پژوهی دبیر شیمی با موضوع علاقه مند کردن دانش آموزان به شیمی با فعالیت های پژوهشی و آزمایش

   دسته بندی : اقدام پژوهی, اقدام پژوهی دبیر شیمی|   تاریخ انتشار : جمعه, ۲۳ شهریور, ۱۳۹۷


اقدام پژوهی دبیر شیمی با موضوع علاقه مند کردن دانش آموزان به شیمی با فعالیت های پژوهشی و آزمایش مقاله ای دقیق و کامل با فرمت ورد و قابل ویرایش در ۳۳ صفحه

کانون تخصصی دانشجو تخصصی ترین گروه موجود در اینترنت مقاله های اقدام پژوهی خود را به بهترین شکل ممکن ارائه می دهد.در این مورد هم دانلود چگونه توانستم به کمک فعالیت های پژوهشی و آزمایش دانش آموزان را به درس شیمی علاقه مند نمایم؟ را تایید و همه محتویات آن را بر مبنای آخرین بخشنامه های آموزش و پرورش می داند.

تیترهایی که در این اقدام پژوهی دبیر شیمی وجود دارد شامل موارد زیر است:

 • عنوان مطلب در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش
 • پیشگفتار در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش
 • مقدمه موضوع در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش
 • شناسایی مسئله در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش

 

مقدمه :

اخیرا تدوین راهنمای برنامه درسی شیمی با توجه به برنامه درسی ملی و سایر منابع بالادستی از جمله سند چشم انداز ایران ۱۴۰۰، در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مراحل نهایی خود را می گذراند. در چشم انداز ایران ۱۴۰۰ کسب رتبه علمی نخست در بین کشورهای منطقه از مهمترین اهداف این برنامه است. موفقیت این برنامه جز با تقویت زیربنایی آموزش با کیفیت و بهره وری کافی در مراکز آموزشی تحصیلات عالی و یا مقدماتی ممکن نیست. با نگاهی به وضعیت آموزشی درسی در دانشگاه‌ها و مدارس به نقاط ضعف جدی در این زمینه پی می‌بریم.

دبیران ، معماران اصلی بنای آموزش و پرورش هستند و مصالح اصلی آن نیز کنجکاو ی ، تفکر ، پژوهش و نوآوری و ابداع در روشها و آموزشهاست . دبیر پژوهشگر دبیری است که مشکلات کلاس خود را مشاهده کرده و پژوهش خود را با وجود مشکل آغاز کند و علت یابی آن مشکلات موجبات پویایی نظام آموزشی را فراهم نماید . ما دو تن از دبیران شیمی نیز با مشاهده ی وجود مشکل در کلاس درسی خودمان در پی حل آن برآمدیم . چرا که در کلاس تنها به روش سخنرانی توسط ما تدریس می شد .   البته لازم به ذکر است که خود دانش آموزان تمایل زیادی به این نوع آموزش داشتند « طبق عادت »   دانش آموزان در نیم ساعت اول گوش می کردند و سپس خسته  می شدند و با توجه به حجم زیادی که کتاب شیمی   دارد این نحوه برای من معضل شده بود . این گزارش درباره ی نحوه ی مقابله با این مشکل است . امید است با ادامه ی این روش ها موجبات پویایی روند آموزشی را فراهم نماییم .

بیان مسئله :

جهان همواره در حال تغییر و تحول است و افکار و اعتقادات و رفتار انسان نیز به تبع آن دچار دگرگونی اند و این تحولات تا حدی است که به جرأت می توان گفت : دانش و فناوری بعد از تولید ، قبل از اینکه به دست مصرف کننده برسند کهنه می شوند . و قوانین و نظریه های جدیدی مطرح می گردند . اما عجبا ! که نظام آموزش و پرورش ما از این امر مستثنی است و همچون سدی در برابر تحولات ایستاده و هیچ نشان و اثری از تغییر و نوآوری در آن به چشم نمی خورد . اکثر دبیران روشهای کهن تدریس (سخنرانی صرف دبیر ) را که از گذشتگان آموخته اند را دنبال می کنند . نتایج تحقیقات نشان داده اند که روش سخنرانی ، غیر مفید بوده و مانع شکوفایی استعدادها و بروز خلاقیت ها در افراد می شود و آنها را تبدیل به افرادی می نماید که مغز خود را از محفوظات پر نموده اند و هیچکدام از دانش ها را نمی توانند در عمل بکار گیرند . با این همه هیچ تغییر قابل توجهی در روش تدریس دبیران مشاهده نشده است . چند سالی است که جهت تغییر این شیوه قدمهایی برداشته شده است . از جمله برگزاری جشنواره ها و همایش ها و دوره های آموزشی ضمن خدمت ، تحت عنوان الگوهای برتر تدریس و اقدام پژوهی و … و به دلیل مداوم نبودن برنامه ها و نداشتن ضمانت اجرایی و عدم تفاوت دبیران مبدع و نوآور با دبیران دیگر و عادت دبیران به روش سخنرانی ، دشواریهای بکار گیری روشهای جدید و صدها دلایل دیگر هنوز تغییر قابل توجهی در روشهای تدریس دبیران مشاهده نشده است .

 

 • گردآوری اطلاعات (شواهد ۱) در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش
 • تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش
 • انتخاب راه جدید موقتی دررابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش
 • اجرای طرح جدید و نظارت بر آن در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش
 • گردآوری اطلاعات (شواهد ۲) در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش
 • ارزشیابی تاثیر اقدام جدید در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش
 • تجدید نظر و دادن گزارش نهایی در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش
 • نتیجه گیری در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش
 • پیشنهادات در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش
 • منابع و ماخذ مورد استفاده در رابطه با فعالیت های پژوهشی و آزمایش

برای دانلود اقدام پژوهی دبیر شیمی و دریافت اقدام پژوهی از لینک خرید استفاده نمایید.

3,500 تومان – خرید و دانلود

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
as (55).doc4.75 MB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنت