support@danesh-ju.com

منو

اقدام پژوهی دبیر ریاضی چگونه توانستم مشکل کم رویی و عدم اعتماد به نفس را در شبنم حل نمایم؟

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

اقدام پژوهی دبیر ریاضی چگونه توانستم مشکل کم رویی و عدم اعتماد به نفس را در شبنم حل نمایم؟

   دسته بندی : اقدام پژوهی, اقدام پژوهی دبیر ریاضی|   تاریخ انتشار : شنبه, ۱۰ مهر, ۱۳۹۵


دانلود اقدام پژوهی دبیر ریاضی چگونه توانستم مشکل کم رویی و عدم اعتماد به نفس را در شبنم حل نمایم؟ با فرمت ورد و قابل ویرایش در ۲۸صفحه

فایل دانلود اقدام پژوهی دبیر ریاضی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد و توسط مدیر سایت طراحی گردیده است. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد.

اقدام پژوهی چیست؟

اقدام پژوهی را به هر فعالیتی می گویند که بتواند منجر به تبدیل وضعیت موجود به وضعیت مطلوب تر شود. اقدام، محور اصلی در این نوع مقاله ها است.

قبل از دانلود می توانیم با هم بخشی از این اقدام پژوهی دبیر ریاضی که به صورت رایگان قرار داده شده است را مرور می کنیم:
چکیده
توجه خاص اولیاء و مربیان به مبانی تربیت اجتماعی و تقویت مهارت های ارتباطی، از اساسی ترین مسائل درپیشگیری و درمان کمرویی کودکان و نوجوانان است .
در این تحقیق که اینجانب در مورد کمرویی یکی از دانش آموزان کلاس سوم راهنمایی انجام دادم پس ازاینکه این وضعیت را در این دانش اموز مشاهده نمودم به گردآوری اطلاعات از والدین و مدیر و دیگرهمکاران پرداختم و پس از اینکه با یکی از دوستان که مشاور بود تبادل نظر کردم به این مطلب دست یافتم که این دانش آموزبه دلیل اینکه فرزند اول بوده ودر کارها امر ونهی زیادی شده و همچنین از قبول مسئولیت ها تاحدی سر باز زده است این عوامل از جمله مهمترین عوامل کمرویی وی شده است .
در این تحقیق با انجام این اقدامات که به والدین و دیگر همکاران این آموزشگاه اشاره کردم توانستیم تاحدیدر کاهش کمرویی این دانش آموز موثر باشیم :
۱- به خانواده او تذکر داده که در کار های منزل و خارج از منزل بیشتر اورا مشارکت دهیم
۲-در سر کلاس و همچنید در منزل به او داشتن شهامت و عزت نفس را تلقین کنیم
۳-در مدرسه و خصوصا در ساعت ورزش اورا در بازی و ورزش مشارکت بیشتری دادیم
۴- به او در کلاس مسئولیت داده که گروه کلاسی درس حرفه را بگرداند و از وی در کلاس سوال و جواب می کردم
۵-در کلاس سایر دانش آموزان به علت ساکتی و کمحرفی وی اورا مورد تمسخر قرار می دادند که با این قبیل از دانش آموزان برخورد کرده و آنها را از انجام این کار باز داشتم .
مقدمه
مساله عزت نفس و خودارزشی از اساسی ترین عوامل در رشدمطلوب شخصیت کودکان و نوجوانان است و عدم این عزت نفس سبب کمرویی شده عامل عمده عقب ماندگی وشکست و ناکامی در مراحل مختلفزندگی به شمار می رود.
هر کسی ممکن است باموقعیت های نا خواسته و نا خوشایندی روبرو شود و نتواند با آنها مقابله کندو واکنش مناسبی از خود نشان دهد.
(شارتیه ،براتیه ،ترجمه هوشیار ،رزم آرا ،۱۳۶۹کمرویی و راههای درمان آن -انتشارات سپنچ) کمرویی به عنوان یک نقیصه جدی در زندگی فردی و اجتمایی است در هر جامعه درصد قابل توجهی از کودکان و نوجوانان و بزرگ سالان با این اختلال رفتاری و عامل باز دارنده رشد شخصیت اجتماعی مواجه هستند . جامعه ما نیاز مند انسانهایی پویا ، کوشا، هوشمند و خلاق و متعهد و مسئولیت پذیر است بنابر این اساسی ترین آفات رشد متعدل در خانواده ها می تواند در جامعه اسلامی فراگیر شود ، بدون تردید اختلال کمرویی قابل پیشگیری و درمان است.(افروز ۱۳۷۹روانشناسی کمرویی و روش های درمان-نشرفرهنگ اسلامی)
تعاریف واژگان :
چگونه :ادوات استفهام (از چه نوع )در چه وضع ،چه جور،چه طور منظور از چگونه در این تحقیق کیفیت می باشد( فرهنگ معین صفحه ۵۵۱ )
دانش آموز:کسی که دانش می آموزد.(منظورپسری در گروه سنی ۱۲-۱۳سال می باشد)
کمرویی:یک توجه غیرعادی و مضطربانه به خویشتن در یک موقعیت اجتماعی که در نتیجه فرد دچار تنش روانی عضلانی شده ،شرایط عاطفی و شناختی اش متاثر شده و زمینه بروز رفتار های خام و سنجیده و واکنش های نا مناسب در وی فراهم می شود . ( افروز ۱۳۷۹روانشناسی کمرویی و روش های درمان- نشر فرهنگ اسلامی)
مدرسه :طبقه،درجه،مرتبه،رده ،صنف ،ردیف ،اطاق درس( عمید ص۹۷۹)
راهنمایی :دوره راهنمایی تحصیلی پس از دوره ابتدایی آغاز می شود و مرحله دوم آموزش همگانی به شمارمی رود. طول مدت تحصیل در آن سه سال تعیین شده است. در سال تحصیلی ۵۱-۱۳۵۰ اجرای این دوره تحصیلی در سراسر کشور آغاز شد
فعالیت :تلاش کوشش
کلاس:جای درس خواندن ، محل درس دادن ،آموزشگاه (عمید ص۱۰۷)
ترغیب :برغبت آوردن،راغب کردن ،خواهان کردن (عمید ص۳۸۹)
معرفی خود
اینجانب ………….. ، فارغ التحصیل رشته کارشناسی ریاضی ، دارای ……… سابقه خدمت می باشم . تحقیق حاضر مربوط به یکی از دانش آموزان سال سوم مدرسه راهنمایی ……….. شهرستان ……… می باشد.
بیشترین تدریس من در روستاها ی این شهر بوده و به این دلیل در روستا تدریس می کنم که دوست دارم به دانش آموزانی که معمولا از امکانات تحصیلی خوبی بر خوردار نبوده اما استعداد زیاد و فوق العاده ای دارندخدمت کنم .بیشترین هم وغم من این است که این دانش آموزان روستا از تربیت و آموزش خوبی برخوردارباشند و به همین دلیل یکی از دانش آموزان که به نظر خودم دچار کمرویی بوده و در اجتماع مدرسه به خوبی ظاهر نمی شود را بررسی کنم و بتوانم مشکل او را حل نمایم
توصیف وضعیت موجود و تشخیص مسئله
دانش آموز شبنم محیطی که تا کنون ۳ سال است که با او درس دارم و دانش آموز ساکت و کم تحرک وکم حرف می باشد از لحاظ در سی در حد متوسط بوده و اگر از وی سوال شده باسخ می دهد در غیر این صورت سکوت را اختیار می نماید ، در فعالیت های کلاسی مشارکت نداشته و اهل بگو و بخند با بجه ها نیست به این دلیل که آشنایی نسبی با او داشتم از وی نام و مشخصاتش را نپرسیدم چون که او به آهستگی صحبت میکند من احساس میکنم که چیزی مانع صحبت کردنش می شود هر هفته ۸ ساعت در آن کلاس تدریس داشتم . در تمام ساعات تدریسم شبنم سکوت اختیار می کرد و چیزی نمی گفت به دنبال علت مسئله بر آمدم .
با مطالعه منابع و صحبت والدین دلایل این مشکل را چنین یافتم :
با توجه به شواهد و مدارک به دست آمده ٬ می توان گفت ٬شبنم از نظر خانوادگی هیچ مشکلی نداشته واحساس ناتوانی و عدم سازش و مشکل عاطفی هم در وی مشاهده نگردیده اورا فردی خجالتی وکم ارتباط با دیگران یافتم.خجالت یکی از علل احساس حقارت است . کم ارتباط داشتن با دیگران هم باعث کمرویی وکم صحبتی می شود
این عوامل سبب جلب توجه من به وی شده که چگونه این مشکل او را بشناسم و آن را حل نمایم.
بیان اهمیت و ضرورت مسئله
بس از انکه مدت ها بود به این دانش آموز فکر می کردم که چگونه مشکل کمرویی او را حل نمایم و درس طراحی مسائل یادگیری در رابطه با حل مشکلی از خود یا دانش آموزا ن مطرح شد این جرقه در ذهنم ایجاد شد که کمرویی( شبنم) را چگونه حل کنم ؟
او که از لحاظ درسی نسبتا خوب است اما گوشه نشین و ساکت و ارتباط اجتماعی با دیگر دانش آموزان ندارد .اوکه به نظر من کمرو است از عزت نفس پایینی برخوردار است .خیلی زود با چند سوال گیج می شود ،خیلی زود می ترسد و در برخورد با دیگر دانش آموزان اصلا”صحبت نمی کند.به این دلیل که در این مدرسه کسی به عنوان مشاور وجود ندارد بر آن شدم که با مطالعه و کنجکاوی خود در مورد این دانش آموز بررسی کنم تا علت این کمرویی را فهمیده و آن را برطرف نمایم. اما کمرویی مشکل پیچیده‌ای است که برای غلبه برآن باید از روشهای مختلف استفاده کرد. توصیه‌ها و تمریناتی که ارائه می‌شود، تنها زمانی می‌توانند ارزشمند باشد که تصمیم خوددانش آموز (شبنم محیطی) را نسبت به تغییر روش زندگی اتخاذ کرده باشد و در کنار آن به این اعتقاد داشته باشد که امکان تغییروجود دارد. درواقع تا زمانی که اعتقادی به تغییرپذیری نداشته باشد، تصور تغییر یافتن محال است. عنصرلازمدیگر شجاعت در عملکرد است. این یعنی از تغییر نترسیدن و به پیشواز تغییرات رفتن در جهت بهبود روش زندگی و داشتن زندگی بدون کمرویی.
برای خرید و دانلود اقدام پژوهی دبیر ریاضی چگونه توانستم مشکل کم رویی و عدم اعتماد به نفس را در شبنم حل نمایم؟ روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید.

3,000 تومان – خرید و دانلود

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
file-21.doc151.50 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.8

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنتپست های مشابه


۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مشاور مدارس ابتدایی با موضوع کاهش استرس حاصل از حجم فعالیت و رقابت بین دانش آموزان

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مربی بهداشت ابتدایی با موضوع شیوع پدیکلوز (شپش)درمدرسه

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مدیر مدارس ابتدایی با موضوع ایجاد اعتماد بین دانش آموزان دقیق و کامل

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی سرپرست خوابگاه با موضوع شادی و نشاط در دانش آموزان خوابگاهی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مشاور متوسطه دوم با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت مدگرایی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر ادبیات فارسی متوسطه دوم با موضوع ارتقا علاقه دانش آموزان به شاهنامه خوانی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی آموزگار دوم ابتدایی با موضوع مشکل گوشه گیری و عدم اعتماد به نفس دانش آموز

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر عربی متوسطه اول با موضوع مشکلات رفتاری دانش آموز بیش فعال

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر فیزیک متوسطه دوم با موضوع بارور ساختن نقش آزمایشگاه فیزیک در فراگیری دانش فیزیکی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر مطالعات اجتماعی متوسطه دوم با موضوع نهادینه کردن احترام و محبت در دانش آموزان

ادامه مطلب
امتیاز دهید: