support@danesh-ju.com

منو

اقدام پژوهی اعتقاد دینی دانش آموزان برای مدیر چگونه توانستم باور های مذهبی را در دانش آموزان خوابگاهی آموزشگاه …. شکوفا ساخته و از رخنه کردن تهاجم فرهنگی در خوابگاه جلوگیری کنم؟

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

اقدام پژوهی اعتقاد دینی دانش آموزان برای مدیر چگونه توانستم باور های مذهبی را در دانش آموزان خوابگاهی آموزشگاه …. شکوفا ساخته و از رخنه کردن تهاجم فرهنگی در خوابگاه جلوگیری کنم؟

   دسته بندی : اقدام پژوهی, اقدام پژوهی مدیر|   تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۵ آبان, ۱۳۹۵


دانلود اقدام پژوهی اعتقاد دینی دانش آموزان برای مدیر چگونه توانستم باور های مذهبی را در دانش آموزان خوابگاهی آموزشگاه …. شکوفا ساخته و از رخنه کردن تهاجم فرهنگی در خوابگاه جلوگیری کنم؟ با فرمت ورد و قابل ویرایش در ۲۶ صفحه

فایل دانلود اقدام پژوهی اعتقاد دینی دانش آموزان حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد و توسط مدیر سایت طراحی گردیده است. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد.

اقدام پژوهی چیست؟

اقدام پژوهی را به هر فعالیتی می گویند که بتواند منجر به تبدیل وضعیت موجود به وضعیت مطلوب تر شود. اقدام، محور اصلی در این نوع مقاله ها است.

قبل از دانلود اقدام پژوهی اعتقاد دینی می توانیم با هم بخشی از این اقدام پژوهی اعتقاد دینی دانش آموزان که به صورت رایگان قرار داده شده است را مرور می کنیم:

مقدمه

نوجوانی دوران پر تلاطم زندگی است؛ زیرا نوجوانی بهترین دوران زندگی انسان و بهار زندگانی آدمی است. این دوره، سرشار از شور و شوق، توانایی جسمی و اوافی و فعالیّت و نوآوری است. دور نمای زندگی آینده انسان را می‏توان بر اساس عملکرد او در دوره نوجوانی پیش‏بینی کرد. در روایت‏های امامان معصوم(ع) و در گفتار بزرگان اندیشه، این دوره از حیات انسان بسیار مورد توجّه و سفارش و تأکید قرار گرفته است. اگر نوجوانان و جوانان کشوری در مسیر سازندگی و آبادانی آن جامعه گام بردارند، و استعدادهای بالقوه خود را به فعالیّت برسانند و از تهاجم دشمنان در امان باشند، آن کشور به سمت پیشرفت و بالندگی خواهد رفت و افق‏های رشد و کمالی را در پیش خواهد گرفت.

(برای دانلود اقدام پژوهی اعتقاد دینی به انتهای صفحه بروید.)

دشمنان فرهنگ و تمدن اسلامی نوجوانان و جوان کشور را هدف گرفته‏اند و برای انحراف آنان سرمایه گذاری کرده‏اند تا اگر بتوانند با منحرف کردن این قشر توانای جامعه، به آسانی به دیگر اهداف برسند. این حساسیت و دغدغه در مورد ایران اسلامی و چندین برابر است؛ زیرا ۱٫ نزدیک به بیست میلیون نفر از جمعیّت کشور، نوجوان و جوان هستند. ۲٫ ایران کشوری است که با سیاست‏ها و تجاوزگری‏های استکبار جهانی و جهان‏خواران مخالف است. برای بر حذر داشتن جوانان از شبیخون فرهنگی دشمن و برای تربیت جوانانی برومند، توانا، نوآور، با فکر و اندیشه و با غیرت، باید آنان را هدایت کرد و بر این منظور باید با روحیه جوان و نیازهای عاطفی و روانی او آشنا شد و زبان ارتباطی مناسب با او را جست و جو کرد.
امید که این اقدام پژوهی بتواند دور نمایی از رمز و رازهای دوران نوجوانی و جوانی را ترسیم کند و شمه‏ای از خلق و خوی آنان را بشناساند.

بیان مسئله‏

روحی و روانی جوانان نقش ویژه‏ای دارد، لذا ضروری است که نظام تربیتی کشور، با در اختیار گذاشتن الگوهای سازنده و متناسب با روحیه نوجوانان و جوانان، آنان را از گرایش به الگوهای دروغین و ویرانگر بازدارند. نوجوانان و جوانان نیروهای سازنده هر جامعه‏ای هستند؛ جامعه‏ای سالم و پویا است که قشر نوجوان و جوان آن، از تربیت درست برخوردار باشد. دشمنان جامعه اسلامی، با فهم این واقعیت، از سال‏ها پیش برای انحراف نسل جوان و در نهایت فلج کردن بنیان‏های اصلی جامعه برنامه‏ریزی کرده است. لذا باید برنامه‏سازان فرهنگی کشور، با تمام توان این معضل بزرگ که آینده کشور را هدف تیر زهرآگین خود قرار داده است، مقابله کنند. گرایش نوجوانان و جوانان به فرهنگ غرب، می‏تواند عواقب و پیش آمدهایی مانند تأثیرگذاری بر بینش‏ها، نگرش‏ها، منش‏ها، رفتارهای سیاسی، اقتصادی و دینی به همراه داشته باشد.

تعریف واژه‏ها

مجموعه آداب و رسوم و آثار علمی و ادبی یک ملت.
“فرهنگ: عبارت است از نیکویی پرورش، بزرگی فضیلت، شکوهمندی و هنر” در لغت نامه دهخدا در شرح واژه فرهنگ آمده است:
“ادب، تربیت، پرورش عقل و خرد، فضل و فضیلت، بزرگی، بزرگواری، دانش و وقار، شکوهمندی، حکمت، معرفت، فقه، علم شریعت، صنعت، هنر، هوش، فراست و بنا بر عقیده بسیاری از اساتید علم و ادب “واژه فرهنگ” از دو بخش “فر” و “هنگ” تشکیل شده است.
“فر” به معنای: شأن، شوکت، شکوه، برازندگی، زیبایی، پیرایش، نور، پرتو، تابش، آواز، آهنگ، عدالت، امامت، استقلال، سیاست، عقوبت، فوقانی، توانایی، سرافرازی و …
و “فرهنگ” به معنای: سنگینی، تمکین، وقار، قصد، اراده، آهنگ جایی و سویی، زور فراوان، زیرک، دریافت، فهم، قبیله، لشگر، سپاه و نگهداری است.
“گرایش: به معنای آهنگِ تمایل، میل، رغبت می‏باشد.

پیشینه ظهور فرهنگ بیگانه‏

نظریّه پردازان و اندیشمندان غربی به ویژه صاحب‏نظران علوم اجتماعی و تربیتی با طرد دین باوری و آموزه‏های آسمانی، کوشیدند انسان را جای‏گزین خدا، و علم و دانش را به جای دین و مذهب معرفی کنند؛ حتی دین را زاییده ترس و جهل بشری و افیون جامعه معرفی نمودند و دوران مکاتب آسمانی را پایان یافته قلمداد کردند. < r> غریبان برای گسترش حاکمیت اقتصادی‏شان بر دیگر کشورها و به دست آوردن منابع و منافع بیشتر کوشیدند با تحریف و مسخ فرهنگِ دیگران، آنان را از خود بیگانه و بی‏هدف کنند و فرهنگ غربی را در میانشان حاکم گردانند. برای رسیدن به این هدف، با به کارگیری کلیه ابزارها و روش‏های آشکار و پنهان و با ایجاد ترس و وحشت، زمینه گسترش فرهنگ غرب در سطح جهان را فراهم آوردند.

فرهنگ غرب به رغم دستآوردهای شگرف و حیرت‏انگیز فنی و تکنولوژی‏اش، نتوانسته است نابسمانی‏های فکری – روانی بشر را پاسخ گوید. انسان سرگشته و نگران معاصر، بیش از هر زمان دیگر، از ابتذال فرهنگی و سقوط مبانی اخلاقی، خودکامگی‏ها، قدرت پرستی‏ها و ستمگری‏های همنوعانش رنج می‏برد، به گونه‏ای که صاحب‏نظران آزاده غربی نیز فروپاشی تمدن غرب را پیش بینی کرده و در پی ترسیم آینده‏ای متفاوت با وضع موجود می‏باشند. آنان معتقدند فروپاشی اخلاقی غرب در نتیجه ترویج مکتب‏های منحرف فکری اومانیسم: انسان‏مداری، لیبرالیسم: آزادی بی حد و مرز و در پی آن نهیلیسم(۸) بود که پس از نهضت رنسانس در راستای مذهب‏ستیزی، پایه گذاری شدند. بدین‏سان بشر امروز با اصالت دادن به فن‏آوری و اقتصاد، در چنگال زندگی ماشینی گرفتار آمده و سیطره فن آوری، خود او را نیز ماشین کاهش داده است. به گونه‏ای که زندگی‏اش بدون معنا و فضیلت و هدف می‏باشد، از این رو، به پوچی روی آورده است.

سلطه‏گران در سراسر نیم قرن اخیر با همه توانشان کوشیدند جهان بینی اومانیسم را در همه جهان و به ویژه در کشورهای اسلامی توسعه دهند و از این راه سرسپردگی مطلق و وابستگی همه جانبه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و غارت فرهنگ و منابع این کشورها را به دست آورند. در این راستا، آنها با به کارگیری توان فن‏آوری فوقِ مدرن در صنعت ارتباطات و پیش‏تر با فرستادن میسیونرهای مسیحی به عنوان سپاهیان صلح و برانگیختن عناصر خود باخته خود آن کشورها، در اجرای انواع برنامه‏ها و روش‏هایشان موفق باشند. آنان بدین گونه کوشیدند تا سرانجام با به کارگیری تمام شیوه‏ها و ابزارهای ویران کننده، فرهنگ الهی کشور را که محور همه حرکت‏هایش با بیشتر توحیدی است، و مانند سد مستحکمی عمل می‏کند، از میان بردارند.

آنچه امروز سلطه‏گران را بیش از هر چیز دیگری به وحشت انداخته است، قدرت اسلام و حضور فعال آن در عرصه‏های گوناگون سیاسی، اقتصادی، و فرهن ی است. از این رو، طبیعی است که استکبار جهانی، جهان اسلام را که همواره در برابر تجاوزهای فرهنگ غرب ایستاده است، به طور جدی آماج هجمه‏های شدید فرهنگی خود قرار دهد و با ترویج فرهنگ مبتذل خویش از راه اشاعه تفکر مادی و نشان دادن مظاهر فریبنده دنیای صنعتی، در فرهنگ اصیل اسلامی رخنه کرده، ارزش‏ها و باورهای دینی را سست نماید و اندک اندک ریشه اعتقادات امت اسلامی را بخشکاند و سپس دستاورد تمدن غرب، یعنی فن‏آوری جدید (البته سراب و رنگ و لعاب آن را) به وی نشان دهد و سرانجام او را در منجلاب فساد – که زاییده فرهنگ جدید غرب است – غرق سازد!

انگیزه این تهاجم نخست ایجاد فضای خود باختگی و روح بی‏تفاوتی در جامعه، نسبت به ارزش‏های اصیل خودی و ویرانی هویت مذهبی و ملی آن جامعه می‏باشد و سپس ایجاد جامعه‏ای تازه که اندیشه‏ها و باورهای جهان غرب را بپذیرد و عقاید و ارزش‏های دینی و فکری خود را دور بریزد. در این صورت با نابود شدن فرهنگ طی یک شکور، زمینه برای رشد سیطره سیاسی و اقتصادی و گسترش سلطه همه جانبه استکبار جهانی همواره خواهد شد. آنچه امروز سلطه‏گران با بهره‏گیری از فن‏آوری ارتباطات و برنامه‏های ماهواره‏ای و با شعار تحقق دهکده واحد جهانی و همسان سازی فرهنگی، برای جهانی کردن فرهنگ خود تبلیغ می‏کنند، همه و همه در راستای همین اهداف شیطانی است.
برای خرید و دانلود اقدام پژوهی اعتقاد دینی دانش آموزان برای مدیر چگونه توانستم باور های مذهبی را در دانش آموزان خوابگاهی آموزشگاه …. شکوفا ساخته و از رخنه کردن تهاجم فرهنگی در خوابگاه جلوگیری کنم؟روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید.

3,000 تومان – خرید و دانلود

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
file-188.doc432.00 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.9

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنت