support@danesh-ju.com

منو

اقدام پژوهی آموزگار مقطع ابتدایی چگونه توانستم مشکلات رفتاری دانش آموزم متین را در پایه پنجم کاهش دهم و او را به درس و کلاس علاقه مند نمایم ؟

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

اقدام پژوهی آموزگار مقطع ابتدایی چگونه توانستم مشکلات رفتاری دانش آموزم متین را در پایه پنجم کاهش دهم و او را به درس و کلاس علاقه مند نمایم ؟

   دسته بندی : اقدام پژوهی, اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی|   تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۸ تیر, ۱۳۹۶


اقدام پژوهی آموزگار مقطع ابتدایی چگونه توانستم مشکلات رفتاری  دانش آموزم متین را در پایه پنجم  کاهش دهم و او را به درس و کلاس علاقه مند  نمایم  ؟بافرمت ورد وقابل ویرایش در۲۸صفحه

در این فایل  اقدام پژوهی آموزگار مقطع ابتدایی تمامی نکات مربوط به اقدام پژوهی ابتدایی و بخشنامه آن رعایت شده است و به صورت کامل فایل ورد word و قابل ویرایش آن در اختیار شما معلم ابتدایی قرار می دهیم.

قسمتی ازین مجموعه

گردآوری اطلاعات شواهد(۱)

ابتدا رفتارهای متین را زیر نظر گرفتم وبه دقت مشاهده می کردم . وقتی برای اولین بار به کلاس رفتم از فراگیران خواستم خودشان را معرفی نمایند . وقتی به ( متین ) رسیدم دیدم دانش آموزی با پوست تیره، ، با کلاه وروسری در گوشه کلاس نشسته است. با صدای بلندی خود را معرفی نمود. به طوری که با این کار خود دیگر دانش آموزان را نیز متوجه خود ساخت. و وقتی دیگر دانش آموزان خود را معرفی می کردند  او  به شکلی می خواست آنها را مسخره نماید . وقتی دیگر دانش آموزان در اوقات فراغت با یکدیگر صحبت می کردند ایشان می گفت که سر و صدا نکنید . من حوصله سرو صدای شما را ندارم و سرم را به درد می آورید. متین با دیگر دانش آموزان دعوا می کرد ودانش آموزان دائماً از او نزد من شکایت می کردند. وقتی در روی تخته مطلبی می نوشتم او صدا در می آورد. و دیگر دانش آموزان را اذ یّت می کرد بطوریکه نظم  کلاس را بر هم می زد ود رچنین محیطی آموزش امکان پذ یر نبود. ابتدا احساس کردم شاید ضعف از خودم باشد که ایشان اینچنین می کند به همین علت در زنگ تفریح در مورد متین  از معلمان دیگر سوال کردم ایشان گفتند که متین از اول چنین بوده است ولی چون بیماری سردرد دارد بهتر است که شما هم کارش نداشته باشید. سپس با دیگر همکاران نیز صحبت نمودم آنان نیز گفتند که خدا به دادتان برسد ! متین دانش آموزی بی ادب ، پررو، شلوغ، تنبل وبیمار است . ولی چون بیماری سردرد دارد بهتراست که به حال خود رهایش کنید . سپس مادر ایشان را به مدرسه دعوت نمودیم. از او پرسیدیم رفتار متین در خانه چگونه است ؟ ایشان گفتند : که ما از دست او به تنگ آمده ایم . به حرف های ما  گوش نمی دهد . بد اخلاق است. به در سهایش توجه نمی کند . ودر نهایت گفت : که ایشان  بیماری سردرد دارد و هنگامیکه هوا سرد است بهتر است که در زنگ تفریح  در کلاس بماند. از ایشان پرسیدم که آیا برای درمان سردرد ایشان اورا به پزشک برده اید ؟ ایشان  جواب داد که چند ین بار برده ایم ولی خوب نشده است.وقتی به خاطر کار نابهنجارش به او تذکر می دادیم ایشان با لحن بدی جواب می داد. یک روز از اوخواستم که به خاطر بی ادبی اش که بدون اجازه واردکلاس شده بود ، از دانش آموزان دیگر معذرت بخواهد ولی ایشان معذرت نخواست هر چه اصرار کردم فایده ای نکرد و ایشان مغرورانه به ما نگاه می کرد باصحبت درموردمشکل به این نتیجه رسیدم  که این دانش آموز تقصیری ندارد! بلکه روابط غلط خانوادگی ، او را به این شکل بار آورده است در واقع ایشان دارای مشکل رفتاری وروانی است که باید حل شود. ابتدا مسئله را با یکی از استادان در میان گذاشتم و ایشان راهنمایی های لازم را جهت حل مشکل ارائه نموند . سپس با دو تن از همکاران باسابقه  در این زمینه مشورت کردم اینها نیز راهنمایهای لازم را عرضه داشتند . بعد به د نبال کتابهای روانشناسی اختلالهای رفتاری، روانشناسی رشد ، روابط انسانی در آموزشگاه واصلاح رفتار تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته بود مورد مطالعه قرار دادم تا ببینم مشکل را چگونه می توانم حل نمایم . در واقع من خودم را چگونه تغییر دهم تا رفتارهای متین تغییر کند.او دانش آموزی است که رفتارهای ایشان مغایر با مقررات کلاس ومدرسه می باشد . از جمله مشاهدات و اطلاعات بدست آمده در زیر ارائه می گردد:

۱ –  دانش آموز( متین  )هر روز دانش آموزان را مسخره می کند.

۲-   هر روز با دانش آموزان دعوا می کند.

۳- معمولاً احساس سردرد می کند.

۴- معمولاً درکلاس صدای حیوانات را در می آورد.

۵- در خانه و مدرسه بد اخلاق است.

۶- از نظر درسی ضعیف است.

۷- بی حوصله است.

۸- روابط والدین با او غلط بوده است.

۹- معلمان به او توجه لازم را نکرده اند.

۱۰- معلمان به تفاوتهای فردی ایشان توجه نکرده اند.

۱۱- دانش آموزی پرروو مغرور است.

تیترهایی که در این اقدام پژوهی آموزگار مقطع ابتدایی  وجود دارد شامل موارد زیر است:

 • موضوع درمورد مشکلات رفتاری
 • چکیده درمورد مشکلات رفتاری
 • مقدمه درمورد مشکلات رفتاری
 • بیان مسئله درمورد مشکلات رفتاری
 • توصیف وضعیت موجود
 • گردآوری اطلاعات (شواهد ۱) درمورد مشکلات رفتاری
 • تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها درمورد مشکلات رفتاری
 • انتخاب راه جدید موقتی درمورد مشکلات رفتاری
 • اجرای طرح جدید و نظارت بر آن درمورد مشکلات رفتاری
 • گردآوری اطلاعات (شواهد ۲) درمورد مشکلات رفتاری
 • ارزشیابی تاثیر اقدام جدید و تعیین اعتبار آن درمورد مشکلات رفتاری
 • تجدید نظر و دادن گزارش نهایی یا اطلاع رسانی درمورد مشکلات رفتاری
 • نتیجه گیری درمورد مشکلات رفتاری
 • پیشنهادات
 • منابع و ماخذ

 

دریافت اقدام پژوهی آموزگار مقطع ابتدایی  بلافاصله بعد از پرداخت مقدور می باشد. برای خرید و دانلود روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید

3,000 تومان – خرید ودانلود
.

 

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
1 (145).doc183.59 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنت