support@danesh-ju.com

منو

اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی چگونه می توانم میزان علاقه مندی شاگردانم را به درس ریاضی افزایش دهم؟

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی چگونه می توانم میزان علاقه مندی شاگردانم را به درس ریاضی افزایش دهم؟

   دسته بندی : اقدام پژوهی, اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی|   تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۱۳ آبان, ۱۳۹۵


دانلود اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی چگونه می توانم میزان علاقه مندی شاگردانم را به درس ریاضی افزایش دهم؟با فرمت ورد و قابل ویرایش در ۲۹صفحه

فایل دانلود اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد و توسط مدیر سایت طراحی گردیده است. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد.

اقدام پژوهی چیست؟

اقدام پژوهی را به هر فعالیتی می گویند که بتواند منجر به تبدیل وضعیت موجود به وضعیت مطلوب تر شود. اقدام، محور اصلی در این نوع مقاله ها است.

قبل از دانلود می توانیم با هم بخشی از این اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی که به صورت رایگان قرار داده شده است را مرور می کنیم:
چکیده
از اوایل سال تحصیلی ، همواره رفتار دانش‌آموزان در زنگ ریاضی، توجه من را به موضوعی از این قرار به خود جلب می¬کرد. بدان معنا که در این زنگ، شاهد چهره¬های درهم رفته و بی حوصله¬ی آنان بودم. بعضی از دانش آموزان در این زنگ با یکدیگر صحبت می¬کردند، برخی از آن ها بی مورد اجازه¬ی بیرون رفتن از کلاس را می¬گرفتند، چند تا ازدانش¬آموزان سرشان را روی میز خود گذاشته چرت می زدند. در واقع آن چه بیش از هر چیز من را متعجّب می‌کند، کم¬تحرکی و بی¬توجهی آنان نسبت به درس ریاضی بود.
اما در پایان این پژوهش :
– دانش¬آموزان در انجام تکالیف ریاضی دقت لازم را دارند.
– به درس ریاضی و فعالیت¬های آن علاقه¬ی وافری نشان می¬دهند.
– از نتایج آزمون مداد ـ کاغذی که حاکی از پیشرفت آنهاست، راضی هستند.
– فعالیت¬های عملکردی را به دقت انجام می¬دهند.
– بیش¬تر دانش‌آموزان،تکالیف ریاضی را بدون کمک گرفتن از اولیا انجام می¬دهند.
– دفتر ریاضی خود را، تمیز و مرتب نگه داشته¬اند.
– به ساخت وسایل کمک آموزشی مربوط به درس ریاضی علاقه زیادی نشان می¬دهند.
– با روحیه¬ی شاد، فعالیتهای کلاسی حاضر را انجام می دادند.
– اولیای دانش¬آموزان از پیشرفت درس ریاضی آنان ابراز خرسندی می¬کنند.
– با کاربرد ریاضی در زندگی تا حدودی زیادی آشنا هستند.
– هنگام انجام فعالیت¬های ریاضی به یکدیگر کمک می¬کنند.
مقدمه:
درس ریاضی بدون شک یکی از مهم ترین درس هایی است که دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی به دانستن و درک آن احتیاج دارند. بسیاری از دانش آموزان به دلایل گوناگون از جمله شیوه تدریس آموزگار، تجربه های ناموفق، فشارهای والدین، کم تمرینی و دشواری در یادگیری مفاهیم ریاضی چنان از این درس دچار ترس و اضطراب می شوند و از خود مقاومت نشان می دهند که گاهی ساده ترین اعمال ریاضی را هم نمی توانند انجام دهند. در حالی که امروزه با توجه به تسلط رشته ریاضی بر علوم و تکنولوژی جدید ضرورت بیشتری برای یادگیری این علم و فهم و درک قوانین آن حس می شود. از این رو آنچه آموزگاران نیاز به دانستن آن دارند، ساده سازی در مفاهیم، تاکید بر مبانی اولیه علم ریاضی و ارائه تمرین ها و مثال های گوناگون است ومهم تر از همه اینها ایجاد انگیزه است و بهترین انگیزه که مخصوصا در یادگیری و علاقه به ریاضی نقش عمومی ایفا می کند بیان ریشه های تاریخی و بیان تارخ ریاضیات در پیشرفت ریاضی می باشد.به طور خلاصه می توان گفت که مفاهیم ریاضی، یکی از اثربخش ترین و کارآمد ترین مواد درسی می‌باشد. به طوری که مبینی(۱۳۸۰) به نقل از ریچارد کورانت، در این زمینه می‌گوید: «ریاضیات یکی از عالی ترین تراوش‌های اندیشه ی آدمی است که منعکس کننده¬ی اراده¬ی انسان و نشان دهنده¬ی سیر عقل و برهان و هم¬چنین بیان کننده¬ی میزان علاقه¬ی بشر به کمال و زیبایی است.» نقش بنیادی علم ریاضی در پیشبرد سایر علوم و فنون نیز مورد پذیرش همگان است، به طوری که نرسیدن به هدف‌های آموزشی در زمینه¬ی ریاضی موجب ضعف ، ناتوانی و دست نیافتن به اهداف مربوط به پیشرفت علوم و فنون دیگر خواهد بود.( مبینی،۱۳۸۰،ص۱۵)
بیان مساله و توصیف وضع موجود:
اینجانب …….. … فرزند ….. به شماره شناسنامه ….. متولد … از توابع شهرستان ….. ، در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشودم که از زمان کودکی تاکنون در روستای ….. ساکن بوده و هستم . متاهل و یک پسر و یک دختر دارم . شوهرم ..…… که او نیز فرهنگی است . سال ۱۳۷۰ جذب نهضت سوادآموزی شدم و بعد از شصت ماه سابقه کاری در تاریخ ۲۰ / ۱/ ۷۷ به استخدام وزارت آموزش و پرورش در آمدم . در سال ۷۷ / ۷۶ اولین محل خدمتی ام دبستان مسلم ابن عقیل در روستای شیرنگ بود که در پایه دوم مشغول خدمت بودم . در سال ۷۸ / ۷۷ در دبستان حلیمه سعدیه پایه دوم در شهرستان علی آبادکتول خدمت نمودم . در سال ۷۹ / ۷۸ در دبستان صدیقه کبری در پایه سوم روستای محمدآباد مشغول خدمت بودم . در سال ۸۰ / ۷۹ در دبستان حضرت سکینه پایه پنجم در روستای برفتان ، در سال ۸۱ / ۸۰ نیز در دبستان حضرت سکینه در پایه پنجم تدریس نموده ام . در سالهای ۸۳ / ۸۱ هم در دبستان حضرت سکینه در پایه اول مشغول به خدمت شدم . در سال ۸۴ / ۸۳ در دبستان صدیقه کبری پایه سوم در روستای محمد اباد خدمت نمودم . در بین سالهای ۸۷ / ۸۴ در دبستان شهید درویش محمدی روستای رحمت آباد خدمت نمودم . در سالهای ۸۹ / ۸۷ در دبستان هاجر روستای رحمت آباد در پایه پنجم تدریس نمودم . در سال ۹۰ / ۸۹ مدیر آموزگار روستای الازمن دبستان ۱۲ فروردین کلاس دو پایه ( اول و دوم ) تدریس نمودم و در سال ۹۱ / ۹۰ نیز در دبستان ۱۲ فروردین روستای الازمن پایه اول به عنوان معاون آموزگار مشغول خدمت بودم . و در سال ۹۲ / ۹۱ معاون آموزگار و در پایه اول دبستان ۱۲ فروردین مشغول به خدمت شدم . این پژوهش مربوط به سال تحصیلی ۹۲-۹۱ می باشد.

برای خرید و دانلود اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی چگونه می توانم میزان علاقه مندی شاگردانم را به درس ریاضی افزایش دهم؟ روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید.

3,000 تومان – خرید و دانلود

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
file-103.doc130.00 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنتپست های مشابه


۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مشاور مدارس ابتدایی با موضوع کاهش استرس حاصل از حجم فعالیت و رقابت بین دانش آموزان

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مربی بهداشت ابتدایی با موضوع شیوع پدیکلوز (شپش)درمدرسه

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مدیر مدارس ابتدایی با موضوع ایجاد اعتماد بین دانش آموزان دقیق و کامل

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی سرپرست خوابگاه با موضوع شادی و نشاط در دانش آموزان خوابگاهی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مشاور متوسطه دوم با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت مدگرایی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر ادبیات فارسی متوسطه دوم با موضوع ارتقا علاقه دانش آموزان به شاهنامه خوانی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی آموزگار دوم ابتدایی با موضوع مشکل گوشه گیری و عدم اعتماد به نفس دانش آموز

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر عربی متوسطه اول با موضوع مشکلات رفتاری دانش آموز بیش فعال

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر فیزیک متوسطه دوم با موضوع بارور ساختن نقش آزمایشگاه فیزیک در فراگیری دانش فیزیکی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر مطالعات اجتماعی متوسطه دوم با موضوع نهادینه کردن احترام و محبت در دانش آموزان

ادامه مطلب
امتیاز دهید: