support@danesh-ju.com

منو

اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی چگونه توانستم رفتارهای نادرست و ناشایست دانش آموز پایه اول ابتدایی ام را اصلاح کنم ؟

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی چگونه توانستم رفتارهای نادرست و ناشایست دانش آموز پایه اول ابتدایی ام را اصلاح کنم ؟

   دسته بندی : اقدام پژوهی, اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی|   تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۵ مهر, ۱۳۹۵


دانلود اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی چگونه توانستم رفتارهای نادرست و ناشایست دانش آموز پایه اول ابتدایی ام را اصلاح کنم ؟با فرمت ورد و قابل ویرایش در ۲۶ صفحه

فایل دانلود اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد و توسط مدیر سایت طراحی گردیده است. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد.

اقدام پژوهی چیست؟

اقدام پژوهی را به هر فعالیتی می گویند که بتواند منجر به تبدیل وضعیت موجود به وضعیت مطلوب تر شود. اقدام، محور اصلی در این نوع مقاله ها است.

قبل از دانلود می توانیم با هم بخشی از این اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی که به صورت رایگان قرار داده شده است را مرور می کنیم:
چکیده
اینجانب ساره…………، معلم پایه اول ابتدایی با مدرک تحصیلی ……………. مدت ………… است که مشغول تعلیم و تربیت فرزندان این آب و خاک می باشم . در سال جاری در دبستان …….. واقع در ………………………. دوران خدمت خود را گذراندم .
در کلاس من دانش آموزی به نام محمد بود که اصالتا سیستانی بود و مدت کمی هم بود که بخاطر کار پدر خود به شمال مهاجرت کرده بودند . متاسفانه این دانش آموز دچار بعضی اختلالات رفتاری ناشایست شده بود . از قبیل شلوغی کردن ، مسخره کردن دیگران، اذیت دادن به دیگر دانش آموزان ،حسودی کردن ، تنبلی ، بی حوصلگی ، فحش ، لجبازی ،سردرد بود.
در پایان با راهکارهایی که توسط خودم و همکاران اجرا شد توانستیم مشکل این دانش آموز را رفع نماییم . این راهکارها به شرح زیر است :
۱- محبت به موقع و متناسب به فرزندان ودانش آموزان ، موجب کاهش اختلالات رفتاری می شود.
۲- توجه به موقع، محبت ، تقویت نکات مثبت ، پرورش اعتماد به نفس ، موجب نگرش مثبت فرد نسبت به خود و دیگران می شود.
۳- ایجاد انگیزه و ایجاد نگرش مثبت فرد نسبت به خود ومعلم و دیگران موجب بهبود وضعیت تحصیلی و رفتاری فرد می شود.
۴- بین فرزندان نباید تبعیض قائل شد .
۵- بهتر است برای شناسایی و رفع مشکل از راهنمایی های صاحب نظران استفاده گردد .
۶- بهتر است برای رفع مشکل ، نظریه های علمی و تحقیقات گذشته مورد توجّه قرارگیرد . تا دارای اعتبار می باشد.
کلید واژه : دانش آموز – پایه اول – رفتار ناشایست – حسادت – فحش
مقدمه
یکی از عوامل بازدارنده در امر تحصیل ، اختلالات رفتاری می باشد . معلّمان در برابر اختلالات رفتاری ، به شکل های متفاوتی از خود عکس العمل نشان می دهند . برخی از معلّمان آنان را به شدّت سرکوب می کنند . بعضی از معلمان ، در مقابل آنان کو تاه می آ یند ؛ بعضی دیگر آنان را به حال خود رها می کنند . امّا واقعیت این است که در این حالت مشکل ادامه خواهد یافت و مشکلات دیگری نیز به دنبال خواهد آورد .
به نظر می رسد راه منطقی این است که وقتی مشکلی در کلاس پیش می آید ؛ بهتر است ابتدا آن مشکل شناسایی شود سپس آن مشکل به صورت علمی مورد بررسی قرار گیرد . بعد از آن راه حل هایی جهت رفع مشکل پیدا کرده و به صورت عملی آن مشکل رفع گردد.
توصیف وضعیت موجود و تشخیص مسئله
در سال تحصیلی ۹۱-۹۲ در پایه اول مدرسه ………. مشغول به خد مت شدم . وقتی برای اولین بار به کلاس رفتم از فرا گیران خواستم خود شان را معرفی نمایند وقتی نوبت به محمد رسید ، دیدم پسری با پوست سیاه گوشه کلاس نشسته است . وبا صدایی بلند خودش را معرفی کرد . اما وقتی دانش آموزی با صدای بلند خودش را معرفی می کرد. محمد از من می خواست که به او بگویم با صدای پایین خودش را معرفی نماید چون من حوصله سروصدای آنها را ندارم. واگر کسی حرف می زد محمد اورا مسخره می کرد یا با او دعوا می کرد ومی گفت صدای شما سر من را به درد می آورد.
برای اینکه بیشتر با او آشنا شوم رفتارهای اورا زیر نظر گرفتم . برای پی بردن به واقعیت مسئله ، مادر ایشان به آموزشگاه دعوت گردید. مادر محمد زنی کم سن و سال وبی خیال بود . و برای فرزند ش چندان اهمیتی قائل نبود وبا بی خیالی به رفتارهای محمد نگاه می کرد. به مادر محمد گفتم آیا برای درمان سردرد محمد اورا به پزشک برده اند. ایشان جواب داد که فرزندش را چند ین بار به پزشک برده اند ولی آنان نتوانستد اند اورا معالجه نمایند.و ضمناً مادر محمد تذکر داد که وقتی هوا سرد است در زنگ تفریح محمد به بیرون نرود وکلاهش را نیز از سرش بیرون نیاورد چون دچار سردرد می شود . از او پرسید م رفتار واخلاق محمد در خانه چطور است ؛ ایشان گفت : خانم او خیلی بد اخلاق است به حرف گوش نمی دهد ؛ خلاصه از دست او خسته شده ایم . از او خواستم که همکاری لازم رادر مورد اصلاح رفتارهای پسرش با ما بکند ولی ایشان گفت : به من مربوط نیست . لطفاً من را دیگر به مدرسه دعوت نکنید. چون رفتارهای او اصلاح نمی شود . از دعوت من به مدرسه نیز ناراحت شده بود . بنابراین متوجه شدم که نمی توانم به کمک ایشان امیدوارم باشم . با توجه به اطلاعات بد ست آمده سوالات زیر برای رفع مشکل محمد در ذهن من ایجاد گردید.

 آیا بیماری سردرد محمد ، موجب اختلال رفتاری او شده است ؟

 آیا بیماری سردرد محمد ، ناشی از فشارهای روانی است ؟

 آیا تربیت غلط محمد، موجب اختلال رفتاری ایشان شده است ؟

 آیا به خاطر روایط غلط با محمد، ایشان دچار خود پنداری منفی از خود شده است؟

 آیا محمد دچار کمبود محبت شده است؟

 آیا محمد با رفتارهای خویش می خواهد د یگران را به خود متوجه سازد؟

 چه راه حل هایی برای مشکل وجود دارد؟

 چه نیروها یا چه کسانی می توانند در حل مشکل کمک کنند؟

 من چگونه خود را تغییر دهم که مورد قبول محمد باشم ؟
گرد آوری اطلاعات ( شواهد ا )
برای گرد آوری اطلاعات روشهای متعددی وجود دارد ؛ با توجه به موضوع پژوهش ، به نظر می رسد که ما مجبور باشیم از چند روش به صورت ترکیبی برای جمع آوری اطلاعات استفاده نماییم . در این پژوهش روشهای مشاهده ، مشاهده مشارکتی و مصاحبه را انتجاب نمودیم. از طریق مشاهده رفتارهای محمد را زیر نظر گرفته واطلاعات لازم در مورد محمد بد ست می آمد و از طریق مشاهده مشارکتی تغییراتی که در نتیجه ارتباط با من ایجاد می گرد ید وتا ثیراتی که متغیرها، بر ایشان می گذاشت مورد مشاهده قرار گرفت. به نظر می رسد از طریق این روشها اطلاعات لازم در مورد محمد بدست می آمد و ما هر چه بیشتر با خصوصیات اخلاقی ورفتاری ایشان آشنا می شدیم تا بتوانیم مشکلات محمد را حل نمائیم.

ابتدا رفتارهای محمد را زیر نظر گرفته وبه دقت مشاهده می شد . وقتی برای اولین بار به کلاس رفتم از فراگیران خواستم خودشان را معرفی نمایند . وقتی به محمد رسیدم دیدم دانش آموزی با پوست تیره، کثیف ، با کلاه وروسری در گوشه کلاس نشسته است. با صدای بلندی خود را معرفی نمود. به طوری که با این کار خود دیگر دانش آموزان را نیز متوجه خود ساخت. و وقتی دیگر دانش آموزان خود را معرفی می کردند محمد به شکلی می خواست آنها را مسخره نماید . وقتی دیگر دانش آموزان در اوقات فراغت با یکدیگر صحبت می کردند ایشان می گفت که صدا نکنید . من حوصله سرو صدای شما را ندارم و سرم را به درد می آورید. محمد با دیگر دانش آموزان دعوا می کرد ودانش آموزان دائماً از او نزد من شکایت می کردند. وقتی در روی تخته مطلبی می نوشتم محمد صدای حیوانات را در می آورد. وبه دیگر دانش آموزان اذ یّت می کرد.

برای خرید و دانلود اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی چگونه توانستم رفتارهای نادرست و ناشایست دانش آموز پایه اول ابتدایی ام را اصلاح کنم ؟ روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید.

3,000 تومان – خرید و دانلود

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
file-92.doc216.00 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنتپست های مشابه


۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مشاور مدارس ابتدایی با موضوع کاهش استرس حاصل از حجم فعالیت و رقابت بین دانش آموزان

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مربی بهداشت ابتدایی با موضوع شیوع پدیکلوز (شپش)درمدرسه

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مدیر مدارس ابتدایی با موضوع ایجاد اعتماد بین دانش آموزان دقیق و کامل

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی سرپرست خوابگاه با موضوع شادی و نشاط در دانش آموزان خوابگاهی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی مشاور متوسطه دوم با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت مدگرایی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر ادبیات فارسی متوسطه دوم با موضوع ارتقا علاقه دانش آموزان به شاهنامه خوانی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی آموزگار دوم ابتدایی با موضوع مشکل گوشه گیری و عدم اعتماد به نفس دانش آموز

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر عربی متوسطه اول با موضوع مشکلات رفتاری دانش آموز بیش فعال

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر فیزیک متوسطه دوم با موضوع بارور ساختن نقش آزمایشگاه فیزیک در فراگیری دانش فیزیکی

ادامه مطلب
۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

اقدام پژوهی دبیر مطالعات اجتماعی متوسطه دوم با موضوع نهادینه کردن احترام و محبت در دانش آموزان

ادامه مطلب
امتیاز دهید: