support@danesh-ju.com

منو

اقدام پژوهی یک آموزگار ابتدایی چگونه توانستم علاقه دانش اموزان را به مطالعه سبک زندگی شهدا افزایش دهم؟

دانلود بهترین نمونه ها | کانون تخصصی دانشجو

اقدام پژوهی یک آموزگار ابتدایی چگونه توانستم علاقه دانش اموزان را به مطالعه سبک زندگی شهدا افزایش دهم؟

   دسته بندی : اقدام پژوهی, اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی|   تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۱ خرداد, ۱۳۹۶


اقدام پژوهی یک آموزگار ابتدایی چگونه توانستم علاقه دانش اموزان را به مطالعه سبک زندگی شهدا افزایش دهم؟بافرمت ورد وقابل ویرایش در۴۸صفحه

در این فایل  اقدام پژوهی یک آموزگار ابتدایی تمامی نکات مربوط به اقدام پژوهی ابتدایی و بخشنامه آن رعایت شده است و به صورت کامل فایل ورد word و قابل ویرایش آن در اختیار شما معلم ابتدایی قرار می دهیم.

قسمتی ازین مجموعه

بیان مسئله :

اینجانب از ابتدای شروع به کار خود در آموزش و پرورش در مواقع و فرصت های مختلف سعی کرده ام هر چه بیشتر به این موضوعات و مفاهیم بپردازم. اما متاسفانه گاهی با بی علاقگی دانش آموزان و نا آشنایی آن ها نسبت به شهدا حتی شهیدان شاخص روبرو شده ام. در یکی از موارد وقتی با تعدادی از دانش آموزان پایه ششم در مورد شخصیت شهید رجایی صحبت می کردم متوجه شدم حتی یک نفر از آنها این شهید والامقام را نمیشناسند و با نامش نیز آشنا نیستند . فردای آن روز تعدادی از انها که کاملا متوجه ناراحتی من از این موضوع شده بودند در مورد شهید رجایی اطلاعاتی از خانواده و بزرگترها کسب کرده و در زنگ تفریح در مورد اطلاعات خود در این باره با من صحبت کردند که متوجه کم کاری ای که در این رابطه داریم شدم. به طوریکه هر سال در هفته دفاع مقدس و مناسبت های خاص به بیان خاطرات و شرح حال شهدا پرداخته ولی به صورت اساسی به سبک زندگی شهدا نپرداخته ایم . در صورتیکه راه برون رفت از مده مشکلات و معضلات جوانان جامعه الگو گیری از سبک زندگی شهداست . چه در بیان مسائل حجاب و چه در مسائل اقتصادی و فرهنگی و . . . در مدرسه از دانش آموزان می خواهیم حجاب خود را رعایت کنند و در راه حفظ آن بکوشند. اما تا وقتی الگوهای مناسبی برایشان معرفی نشده باشد نمیتوان انتظار داشت که به خوبی حرفاهای ما را درک و به آن عمل کنند. آن هم در حالی که الگوهای بسیار مناسب در میان شهیده های دفاع مقدس موجود است . حتی در زمینه پرداختن به درس و ساعی بودن در زمینه های علمی، نوجوانان رزمنده ای که حتی در جبهه نبرد نیز درس و کتاب را فراموش نکردند می توانند الگوی خوبی باشند.

و خلاصه اینکه سبک زندگی شهدا به عنوان الگویی مناسب برای جامعه امرزو مطرح است و به گفته مینو اصلانی، رئیس سازمان بسیج جامعه زنان[xi] می­تواند راهگشای معضلات امروز جامعه باشد. باید پیش از آنکه سبک زندگی غربی بر اذهان جوانان ما تسلط یابد دست به کار شد. باید شهدا ئ ایثارگران و سبک زندگی آنان به ویژه در سال های دفاع مقدس را بیش از پیش به نسل امروز معرفی کنیم تا بتوانند با پشتوانه این سیره در مقابل هجمه دشمن ایستادگی کنند. باید تلاش کرد که خروجی های مثبتی در زمینه معرفی و نشر ارزش های ایثار و شهادت در میان دانش آموزان داشته باشیم. ضرورت مطالعه و ترویج سبک زندگی شهدا در عصر حاضر که با جنگ اقتصادی مواجه هستیم بیش از پیش به چشم می خورد .سیره عملی و سبک زندگی شهدا به ما کمک می کند تا در بره های حساس امروز سر بلند بیرون بیاییم و دشمن را در عرصه جنگ نرم زمینگیر کنیم. اگر فکر کنیم که چون جامعه هدف ما جوانان هستند پس در سنین جوانی آغاز به آموزش این مهم بکنیم قطعا راه را به خطا رفته ایم . چرا که هر آموزشی که در سنین آموزش ابتدایی به کودکان داده شود در عمق وجود اون نفوذ کرده و نمود بیرونی آن در سنین جوانی به چشم خواهد خورد . پس باید یک پل ارتباطی بین نسل کودک و جان جامعه امروز و دفاع مقدس ایجاد کنیم تا آنها شهدا و ایثارگران را افرادی جدا از خود و دور از ذهن ندانسته با ایشان قرابت بیشتری داشته باشند.

بنابر این از ابتدای سال تحصیلی ۹۳-۱۳۹۲ بر آن شدم که این مسئله را به عنوان موضوع اقدام پزوهی پی گیری کرده و راه کار هایی برای علاقمندی هر چه بیشتر دانش آموزان به مطالعه سبک زندگی شهدا یافته و اجرا نمایم.

تیترهایی که در این اقدام پژوهی یک آموزگار ابتدایی  وجود دارد شامل موارد زیر است:

 • موضوع
 • چکیده
 • مقدمه
 • بیان مسئله
 • توصیف وضعیت موجود
 • گردآوری اطلاعات (شواهد ۱)
 • تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها
 • انتخاب راه جدید موقتی
 • اجرای طرح جدید و نظارت بر آن
 • گردآوری اطلاعات (شواهد ۲)
 • ارزشیابی تاثیر اقدام جدید و تعیین اعتبار آن
 • تجدید نظر و دادن گزارش نهایی یا اطلاع رسانی
 • نتیجه گیری
 • پیشنهادات
 • منابع و ماخذ

 

دریافت اقدام پژوهی یک آموزگار ابتدایی بلافاصله بعد از پرداخت مقدور می باشد. برای خرید و دانلود روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید

3,000 تومان – خرید ودانلود
.

 

لیست فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید.
نام فایلاندازه فایل
1 (135).doc39.73 KB


تهیه کننده :


امتیاز کلی
5 / 4.5

خیلی خوب!

کاملترین و جدیدترین فایل موجود در اینترنتپست های مشابه


۱۶ تیر, ۱۳۹۶

نمونه اقدام پژوهی آموزگارپایه چهارم ابتدایی چگونه توانستم مهارت سخن گفتن را در دانش آموزم ریحانه تیموری تقویت کنم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

نمونه اقدام پژوهی آموزگارپایه اول ابتدایی چگونه توانستم مهارت خواندن را در دانش آموز کلاس اول وانیا بالا ببرم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

نمونه اقدام پژوهی آموزگارسوم ابتدایی چگونه توانستم مشکلات ضعف در املا نویسی دانش آموز پایه دوم ( عرفان ) را با روش های نوین آموزشی برطرف نمایم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

اقدام پژوهی دبیرزبان انگلیسی ابتدایی چگونه توانستم مشکلات خاص دانش آموز دو زبانه ام مهسا را با روابط اجتماعی ضعیف برطرف نمایم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

اقدام پژوهی آموزگاردوره سوم دبستان چگونه توانستم مشکلات اخلاقی (پرخاشگری) مهدی اسد نژاد را بهبود بخشم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

دانلود اقدام پژوهی آموزگارمقطع دوم دبستان چگونه توانستم مشکلات املا نویسی دانش آموز م علی را با روش های نوین آموزشی برطرف نمایم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

اقدام پژوهی آموزگارمقطع سوم دبستان چگونه توانستم مشکلات اخلاقی (پرخاشگری) علیرضا را بهبود بخشم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

نمونه اقدام پژوهی آموزگاردوم دبستان چگونه توانستم مشکل ناسازگاری دانش آموزم آیه را در پایه دوم ابتدایی کاهش دهم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

اقدام پژوهی آموزگارمقطع ابتدایی چگونه توانستم مشکل ناخن جویدن را در دانش آموزم علی از بین ببرم؟

ادامه مطلب
۱۶ تیر, ۱۳۹۶

دانلود اقدام پژوهی آموزگارپایه دبستان چگونه توانستم مشکل لوس بودن فرشته را برطرف کنم ؟

ادامه مطلب
امتیاز دهید: